Trasa Aglomeracyjna będzie gotowa do końca roku (ZDJĘCIA)

3
1281

Trasa Aglomeracyjna to jedna z największych inwestycji w mieście. Czteropasmowa droga poprowadzi od ul. Dworcowej do ronda, które powstało przy al. Zjednoczenia.Rozbudowana zostanie także ul. Dworcowa na odcinku od ul. Stefana Batorego do ul. Ułańskiej. Rondo przy ul. Dworcowej i ul. Batorego zostanie przebudowane. Mają tu także powstać ścieżki dla rowerów.

Trasa Aglomeracyjna. Kiedy koniec budowy?

Prace przy budowie Trasy Aglomeracyjnej rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. Koniec planowano latem tego roku, ale budowlańcy napotkali sporo utrudnień. Najpierw był schron przeciwlotniczy, a potem kolejne niespodzianki (czytaj więcej: Kolejne utrudnienia przy Trasie Aglomeracyjnej) Terminy wciąż przesuwano. Zapytaliśmy w magistracie, czy znany jest ostateczny koniec prac przy tej drodze. – Budowa Trasy Aglomeracyjnej ma się zakończyć do końca tego roku – zapewniał Paweł Urbański, dyrektor departamentu inwestycji i zarządzania drogami.

Przypomnijmy, że wraz z budową Trasy Aglomeracyjnej przebudowywana jest również ul. Dworcowa, a przy samym dworcu powstaje jeszcze Centrum Przesiadkowe. Mało tego, przy ul. Batorego, łączącej się z przyszłą Trasą Aglomeracyjną przebudowywany jest wiadukt. Koniec początkowo planowano na wrzesień, ale już wiadomo, że prace (w optymistycznej wersji) skończą się do końca roku. Choć mówi się, że koniec najpewniej będzie dopiero na wiosnę 2019 (czytaj więcej: Opóźnienia w przebudowie wiaduktu). Mało tego, w tym tygodniu w związku z budową Trasy Aglomeracyjnej zamknięto ul. Dąbrowskiego, która umożliwiała w miarę sprawne dotarcie z północy miasta do samego centrum Zielonej Góry (czytaj więcej: Zamknięcie ul. Dąbrowskiego). Wszystko to sprawia, że przejazd z północnej części do centrum (i z powrotem) jest utrudniony, a w mieście tworzą się korki. Ale jeszcze trochę cierpliwości i być może odetchniemy z ulgą pędząc bez utrudnień po nowych drogach!

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Co za różnica czy zbudują do końca roku, czy nie? Po zakończeniu i tak Dąbrowskiego będzie nieprzejezdna na wprost przez Aglomeracyjną. A najweselej będzie na przejściach na pieszych – taka loteria: przeżyję bieg po czteropasmówce bez świateł czy nie?

  2. Jak dzisiaj zobaczyłam te hałdy materiałów drogowych, rozgrzebane roboty i pusto na placu budowy to mam wątpliwości czy ta ulica powstanie do końca przyszłego roku.

  3. DRAMAT taka kasa a aglomeracyjna nie ma wysepki bezpieczenstwa, która z powodów psychologicznych jest niezwykle ważna dla kierowców…taka kasa a projektant dał. ciała tym bardziej że jest na całej jej długości miejsce na to!

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here