Transport przesyłek wielkogabarytowych – jak to zorganizować?

0
115
fot. materiały prasowe

Różne towary wymagają różnego obchodzenia się z nimi. Transport przesyłek wielkogabarytowych wiąże się najczęściej z indywidualną wyceną każdej paczki i właściwym jej przygotowaniem do nadania, wedle wytycznych firmy kurierskiej. Jak zorganizować transport przesyłek wielkogabarytowych? Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

Przesyłki wielkogabarytowe – czym są?

Za przesyłki wielkogabarytowe uznaje się paczki, które mają duże wymiary – bez względu na wagę. Zwykle ta nie przekracza 30 lub 50 kg, zależenie od firmy kurierskiej. To, co je wyróżnia, to fakt, że ich wymiary nie mieszczą się w widełkach, jakie zakładają firmy kurierskie dla paczek i wymagają indywidualnej wyceny. Przewoźnicy dzielą przesyłki tego typu na 3 rodzaje:

  • Przesyłki niestandardowe – za takowe uznawane są paczki o nieregularnym kształcie (innym niż prostopadłościan), jak i takie, które nie mieszczą się w wyznaczonym wymiarze (np. suma boków przekracza dopuszczalną przez firmę kurierską wartość albo jeden z boków jest dłuższy niż dopuszcza to paczka standardowa).
  • Przesyłki dłużycowe – to wyjątkowo długie i wąskie przesyłki. W takiej paczce jeden bok może mieć nawet 3-4 m długości. Waga przesyłek nie jest zwykle duża i nie powinna przekraczać 30 lub 50kg (zależnie od przewoźnika).
  • Przesyłki paletowe – dedykowane do nadawania ciężkich i dużych towarów lub też produktów w dużej ilości. Na palecie można nadać np. sprzęt AGD, meble, materiały budowlane, narzędzia, części samochodowe i wiele innych. Towar przymocowuje się do palety, by w trakcie załadunku, rozładunku czy transportu się od niej nie odłączył (np. z pomocą pasów, folii stretch).

Gdzie nadawać przesyłki wielkogabarytowe?

Przesyłki wielkogabarytowe obsługuje właściwie każda firma kurierska. Różnią się jednak zasady, jakie mają poszczególni przewoźnicy – inne mogą być wymiary paczek kwalifikowanych za wielkogabarytowe albo inna może być ich dopuszczalna waga. Jeśli chcesz znaleźć najkorzystniejszą ofertę, nie musisz weryfikować informacji na stronie każdego z przewoźników – możesz skorzystać z platformy logistycznej www.apaczka.pl, który wyszukuje najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie. To usługa dedykowana firmom – zarówno tym, które nadają mnóstwo paczek (np. branża e-commerce), jak i tym, które korzystają z usług doraźnie – nie ma tu abonamentów ani minimalnych wartości.

Czy warto skorzystać z usług platformy logistycznej?

Bez względu na to, czy nadajesz przesyłki wielkogabarytowe czy też standardowe albo listy, dzięki platformie logistycznej z łatwością znajdziesz odpowiednie dla siebie rozwiązanie. W Apaczka możliwa jest m.in. integracja z WooCommerce, Presta Shop i innymi platformami sprzedażowymi, ale jest to miejsce dedykowane nie tylko branży e-commerce. Dzięki współpracy operatora z wieloma przewoźnikami w jednym miejscu (i w krótkim czasie), można znaleźć najkorzystniejszą dla siebie ofertę (z uwagi na indywidualne ustalenia z przewoźnikami). Oferta skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców – również tych, którzy zaczynają swoją działalność i poszukują ułatwień dla codziennej logistyki.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here