Tragiczny weekend. 25-latek zginął na Trasie Północnej. Było też kilkadziesiąt innych kolizji

0
2568
fot. KMP Zielona Góra

Ubiegły weekend był tragiczny na drogach naszego powiatu. 25-letni mężczyzna jadący motocyklem, zjeżdżając w kierunku Sulechowa uderzył w barierki energochłonne i nie przeżył wypadku. Policjanci odnotowali także 22 kolizje.
Tragiczny wypadek motocyklisty w Zielonej Górze

W niedzielę (5 lipca) przed godziną 14 na Trasie Północnej w Zielonej Górze doszło do tragicznego w skutkach wypadku. – 25-letni mężczyzna jadący motocyklem, zjeżdżając w kierunku Sulechowa uderzył w barierki energochłonne. Niestety mimo podjętej bardzo szybko akcji ratunkowej i reanimacji, młodego mężczyzny nie udało się uratować. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Rowerzysta zderzył się z motocyklistą
Tego samego dnia, około godziny 19, w miejscowości Koźla doszło do kolejnego wypadku z udziałem kierujących jednośladami. 13-letni rowerzysta zderzył się z 25-letnim motocyklistą. Nastolatek został zabrany na badania do szpitala, a policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności wypadku.

Zielonogórscy policjanci przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności na drogach, dostosowaniu prędkości do panujących warunków, a także o rozsądnej i rozważnej jeździe. Ważne jest by zachować szczególną uwagę na skrzyżowaniach oraz w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że pośpiech prowadzi do nieostrożności i brawury, a to z kolei może doprowadzić do tragicznych zdarzeń.

 

22 kolizje drogowe
Podczas weekendu policjanci odnotowali także 22 kolizje drogowe i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. „Niechlubny rekordzista” kierujący volvo, zatrzymany w Sulechowie przez mundurowych z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji „wydmuchał” ponad 2 promile. Ponadto sulechowscy policjanci zatrzymali także nietrzeźwego kierującego motorowerem, który jak się okazało, miał zakaz prowadzenia pojazdów.

Policja apeluje
– Mimo sprzyjających warunków atmosferycznych zielonogórscy policjanci są codziennie wzywani do kilku, a czasami nawet kilkunastu kolizji. Przypominamy wszystkim kierującym o ostrożnej jeździe i dostosowaniu prędkości do panujących warunków oraz natężenia ruchu. Zwróćmy uwagę także na oślepiające słońce, które może utrudniać widoczność i koncentrację. Szczególną ostrożność zachowajmy w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych – apeluje M. Stanisławska.  I przypomina, żeby pamiętać również o tym, aby szczególnie w godzinach szczytu, dostosować prędkość do natężenia ruchu na drodze. – Nie starajmy się za wszelką cenę wyprzedzać kolejnych aut, bo w ten sposób możemy zaoszczędzić zaledwie kilka sekund. Poprzez gwałtowne manewry stwarzamy niebezpieczeństwo nie tylko dla siebie, ale także innych – apeluje rzeczniczka policji.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here