W środę, 5 sierpnia, przez Zieloną Górę przejedzie peleton Tour de Pologne. W związku z wyścigiem mieszkańcy oraz goście muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami. Urząd Miasta przypomina o ważnych zasadach dotyczących przekraczania trasy wyścigu.
Przejście tylko w wyznaczonych miejscach
Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra, podczas trwania wyścigu przejście przez trasę będzie możliwe wyłącznie na istniejących przejściach dla pieszych. Nie będzie można przekraczać jezdni w innych miejscach.
O przejściu zdecydują służby
To jednak nie jedyna zasada. Nawet na przejściach dla pieszych trzeba będzie poczekać na zgodę służb zabezpieczających wydarzenie.
– Zanim przejdziecie na drugą stronę, musicie zaczekać na wyraźny sygnał od służb porządkowych, które działają pod stałym nadzorem funkcjonariuszy drogówki – informuje Urząd Miasta Zielona Góra.
Nad bezpieczeństwem będą czuwać policjanci oraz strażnicy miejscy. Organizatorzy apelują, aby bezwzględnie stosować się do ich poleceń.
Jak podkreśla urząd, ma to zapewnić bezpieczeństwo zarówno zawodnikom jadącym z dużą prędkością, jak i wszystkim osobom znajdującym się w pobliżu trasy wyścigu.
Miasto prosi mieszkańców o wyrozumiałość i zachowanie ostrożności w czasie przejazdu peletonu.






