Totem multimedialny – co to jest i do czego służy?

0
100
fot. materiały prasowe

Kioski multimedialne to coraz popularniejsze rozwiązanie, które umożliwia szybki i łatwy dostęp do różnego rodzaju treści, takich jak filmy, gry, aplikacje czy informacje. Mogą one służyć jako narzędzia edukacyjne, rozrywkowe lub informacyjne i znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Okazuje się też, że wiele osób korzysta z nich, nie zdając sobie sprawy z tego, że tak to się nazywa, choć totem multimedialny stoi już w wielu miejscach.

Jak wygląda totem multimedialny?

Nowoczesny totem multimedialny to urządzenia, które wyposażone jest w ekran dotykowy, klawiaturę, mysz i czasami w drukarkę, skaner lub kamerę. Wygląd może być bardzo różny i zależy od przeznaczenia i miejsca, w którym jest umieszczony. Może to być na przykład wolnostojące urządzenie, montowane na ścianie lub stojące na ladzie. Ich rozmiar również może się różnić – od małych, przenośnych urządzeń, po duże, stacjonarne modele. Kioski multimedialne mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od tego, gdzie i w jakim celu będą użytkowane. Najczęściej są to metal, szkło lub tworzywa sztuczne. W każdym przypadku jednak, totemy multimedialne są zaprojektowane tak, aby były łatwe i wygodne w obsłudze, a jednocześnie trwałe i odporne na uszkodzenia.

Do czego może służyć totem multimedialny?

Totemy, czy nazywając je inaczej kioski multimedialne mogą być stawiane do różnych celów. W zależności od swojej funkcji mogą być umieszczone w różnych lokalizacjach.

Totemy multimedialne mogą pełnić w centrach handlowych funkcję informacyjną lub służyć jako punkty sprzedaży biletów czy karty podarunkowych. Na dworcach i lotniskach są wykorzystywane jako punkty informacyjne dotyczące rozkładów jazdy czy lotów. W muzeach i galeriach mogą przybliżać fakty odnośnie do wystawy, a w urzędach są stosowane jako narzędzia służące do załatwiania różnych formalności oraz do udzielania informacji o usługach.

Jak wybrać dobry model totemu multimedialnego?

Wybór dobrego modelu totemu multimedialnego zależy od kilku czynników, takich jak cel, budżet oraz oczekiwania użytkowników.

Totem multimedialny powinien mieć odpowiedni rozmiar ekranu w zależności od potrzeb użytkowników i miejsca. W przypadku kiosków umieszczonych w centrach handlowych lub na lotniskach duży ekran może przyciągnąć uwagę klientów i ułatwić korzystanie. Powinien być też intuicyjny, a użytkownik powinien mieć łatwy dostęp do wszystkich funkcji.

Gdy stawiamy go w miejscu o dużym natężeniu ruchu, totem multimedialny powinien być trwały i odporny na uszkodzenia. Oczywiście powinien też być bezpieczny dla użytkowników oraz ich danych. Należy więc zwrócić uwagę na zastosowane zabezpieczenia, np. antywłamaniowe.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here