Targi Pracy 2020 na Uniwersytecie Zielonogórskim

0
531
fot. materiały prasowe

TARGI PRACY ODWOŁANE!

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza do udziału w XVIII Targach Pracy, które odbędą się 18 marca 2020 roku w godz. od 10.00 do 14.00 przy ul. Szafrana 4 (Kampus A, Wydział Mechaniczny).

Z roku na rok inicjatywa ta przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych pracodawców i osób poszukujących nie tylko pracy, ale również staży i praktyk.

Targi to najlepsza okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać wzajemne oczekiwania, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach.

Pracodawcy natomiast mają możliwość pozyskania dobrze przygotowanej, wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów i praktykantów oraz mogą trwale zaistnieć w świadomości studentów i absolwentów jako pracodawca.

Targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, są także propozycje dodatkowe, w postaci warsztatów, wykładów czy prezentacji, które co bardzo istotne, prowadzone są przez praktyków – pracowników firm biorących udział w targach.

Targi to również miejsce spotkania ludzi przedsiębiorczych, myślących o założeniu własnej firmy. Swoją ofertę przedstawią instytucje na co dzień zajmujące się promowaniem przedsiębiorczości, a także instytucje rynku pracy. Sprawdzonym wzorem lat ubiegłych na targach zostanie stworzona „Loża Ekspertów”, gdzie studenci i absolwenci w rozmowie ze specjalistą, ekspertem w danej dziedzinie, będą mogli dowiedzieć się: jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, na co zwrócić uwagę zakładając własną firmę, skąd zdobyć fundusze na start, jak zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową, czy też jak ochronić patentem swój pomysł.

Targi są niepowtarzalną okazją na tak zwany „research” oraz bliższy kontakt z przedstawicielami pracodawcy, czyli networking. – Na kilka dni przed wydarzeniem, udostępniamy listę wystawców. Można przeanalizować, które stoiska warto odwiedzić w pierwszej kolejności i w jakim celu, a także przygotować pytania o konkretne zadania na stanowisku, które Cię interesuje. Porozmawiać z pracownikami, zapytać jak wygląda typowy dzień pracy i dlaczego wybrali właśnie tę konkretną firmę, gdy oni szukali pracy. Nawet jeśli studiujesz na innym kierunku, niż profil działalności firmy, którą jesteś zainteresowany, nie skreślaj jej. Zapytaj, kogo szukają oraz jakie kwalifikacje i umiejętności są niezbędne do podjęcia pracy. Często zdarza się, że firmy szukają osób o konkretnych kwalifikacjach, a wykształcenie w innym kierunku jest dodatkowym atutem – informuję organizatorzy. 

Należy pamiętać o zabraniu dokumentów aplikacyjnych. To może znacznie zwiększyć Twoje szanse. Przy odrobinie szczęścia może zdarzyć się, że właśnie tam rozpocznie się Twój proces rekrutacji, zwieńczony sukcesem w postaci pracy u wymarzonego pracodawcy. Przygotuj się odpowiednio i efektywnie wykorzystaj czas na targach pracy. Warto spróbować! Dodatkowe, szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.bk.uz.zgora.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy!

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here