Tajemnicze wskazówki, ukryte zagadki. Złam szyfr w muzeum w Ochli (ZDJĘCIA)

0
623
fot. ZielonaNews.pl

Złam Szyfr Zwierzaków – zachęca Muzeum Etnograficzne w Ochli. My się skusili i niczym detektywi szukaliśmy ukrytych w skansenie zagadek. Świetna zabawa dla całych rodzin!
Ga terenowa w muzeum w Ochli

Muzeum Etnograficzne w Ochli przygotowało niespodziankę dla swoich gości. Jest nim gra terenowa polegająca na szukaniu ukrytych w muzeum zagadek. Są one schowane w różnych, dosyć nieoczywistych miejscach (nie będziemy zdradzać ich dokładnej lokalizacji, żeby nie popsuć zabawy), a prowadzą do nich nieco pokrętne opisy. Pewne jest, że by rozszyfrować wskazówkę trzeba nieźle pogłówkować.

Zagadki i zwierzęta
Kupując bilet rodzinny w muzeum dostajemy arkusz do gry (ale jeśli nie kupiłeś biletu rodzinnego, a chciałbyś zagrać to z pewnością nie będzie problemu). Na terenie skansenu pochowane są zagadki. Można je odnaleźć dzięki wskazówkom, które znajdziemy w arkuszu. Podczas odkrywania zagadek do arkusza wpisujemy hasła. Na koniec ułoży się piękne hasło. Tematyka gry związane jest przedmiotami i urządzeniami użytkowanymi dawniej. Urządzenia noszą nazwę zwierząt.  Wędrując po wiosce odnajdziemy hasła, wielu nowych rzeczy się dowiadujemy. Warto podkreślić, że zabawa sprawi radość nie tylko dzieciom, ale także rodzicom! Zobaczcie galerię zdjęć poniżej.
PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here