Tabliczki ostrzegające przed spadającymi gałęziami pojawiły się w parkach i skwerach

0
420
fot. ZielonaNews.pl

Tabliczki ostrzegające przed spadającymi gałęziami w czasie silnych wiatrów pojawiły się w parkach i skwerach. – Dobry pomysły – komentuje część mieszkańców. Inni jednak uważają, że są zbędne. – Warto zadbać o to, żeby takich spadających gałęzi nie było. Tabliczki raczej nikogo nie ochronią – wyjaśnia pan Marcin.
Tabliczki ostrzegające przed spadającymi gałęziami

Piktogramy ostrzegające mieszkańców pojawiły się w zielonogórskich parkach i skwerach. Łącznie 52 tabliczki. – Piktogramy ostrzegające mieszkańców przed korzystaniem z parku w czasie silnych wiatrów i burz są stosowane w wielu miastach w Polsce i za granicą. Mają one informować osoby odwiedzające park o istniejącym realnym zagrożeniu w miejscu gdzie silny wiatr może wyrządzić szkody w koronach drzew zdrowych i witalnych oraz drzew sędziwych, okazowych i zabytkowych. Jest to praktyka, która ma za zadanie zminimalizować zagrożenie poprzez pobudzenie ostrożności w śród mieszkańców, którzy często nie postrzegają parku jako miejsca niebezpiecznego – informuje Agnieszka Miszon z ZGK.

Nie zawsze można przewidzieć…
Część mieszkańców zastanawia się, czy nie lepiej zagrażające gałęzie po prostu ucinać? –
Drzewa niewykazujące objawów zamierania, wolne od posuszu mogą również ulec uszkodzeniu, w szczególności po długich deszczowych okresach i występujących po nich wiatrach. Wówczas ciężar konarów jest wielokrotnie większy i stają się podatne na wyłamania. Dlatego należy unikać spacerów w parkach, w których występuje starodrzew w dni wietrzne – tłumaczy A. Miszon.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here