Szykuje się remont na os. Raculka. Mieszkańcy wskazują, gdzie jeszcze są potrzebne remonty

0
495
fot. ZielonaNews.pl

Urząd miasta otworzył przetarg na modernizację dróg na os. Raculka. Chętne do realizacji zadań są trzy firmy. Najniższa oferta opiewa na 1,7 mln zł. Miasto na ten cel wygospodarowało 1,45 mln zł. Prezydent zapowiada, że remont się odbędzie. A mieszkańcy typują inwestycje drogowe, które czekają na realizację. 
Będzie remont na os. Raculka

Pod koniec kwietnia pisaliśmy o planowanym remoncie dróg na os. Raculka w Zielonej Górze (czytaj więcej: Remont dróg na os. Raculka). Chodzi o drogi nr 104538F oraz 104550F. Jakie są plany? Zgodnie z zapisami przetargowymi urząd miasta zakłada remont nawierzchni dróg wraz z częściową wymianą podbudowy, remont chodników oraz remont zjazdów indywidualnych. Inwestycja ma być zakończona po czterech miesiącach od dnia przekazania placu budowy. – Nic to słowo się rzekło, obietnice dało będziemy starali się wykonać w tym roku I etap modernizacji dróg. Teraz sprawdzenie ofert, wybór i … i do roboty – napisał na swoim fanpage prezydent Zielonej Góry.

Inwestycje drogowe w mieście
Miasto przygotowuje się także do innych inwestycji drogowych. W planach jest m.in. budowa i przebudowa dróg wewnętrznych w sołectwie Racula, budowa oświetlenia ulic na os. Kolorowym. Trwa także remont części ul. Zjednoczenia wraz z wiaduktem. A działkowcy doczekają się wyrównania drogi (czytaj więcej: Ul. Giżycka będzie wyrównana). Mieszkańcom jednak to nie wystarcza i wskazują w komentarzach pod naszymi artykułami wiele miejsc, które także czekają na remont. Gdzie mile widziane byłyby zmiany?

Mieszkańcy chcą remontów. Gdzie?
Racula Heleny Modrzejewskiej/ fot. Czytelnik, pan Wacław

Sucha, przy osiedlu Złote Piaski. Droga tzw. aleja dębów, totalna głupota by co jakiś czas zasypywać ubytki podsypką i udawać, że nie ma problemu. Poboczne w fatalnym stanie a codziennie korzysta z tej drogi mnóstwo ludzi i przede wszystkim dzieci, które idą na przystanek. Dodam jeszcze, że w całkowitych ciemnościach, bo oświetlenia też niestety brak  – wskazuje pani Joanna. Pan Wacław dodaje: Racula Heleny Modrzejewskiej, a pani Ewelina typuje ul. Gajową.

Dziury w drogach. Mieszkańcy proszą o interwencję
Pani Agnieszka w odpowiedzi na artykuł o wyrównaniu dróg dla działkowców pisze: Na osiedlu Kolorowym są tak okropne dziury i cały czas prosimy o utwardzenie dróg dojazdów do posesji a mieszkańcy mieszkają to już od 14 lat i gdyby nie zbieranie podpisów na budżet obywatelski nie byłoby nic zrobione. Co parę tygodni dzwonimy do urzędu miasta z prośbą o wyrównanie dróg aczkolwiek nie wiem czy można nazwać to drogą są takie dziury że ciężko jest przyjeżdżać na niektórych ulicach stoi woda gdzie strach przejechać jest autem kiedy nie pada jest sucho jest taki pył że strach otworzyć okno  może proponuję zająć się najpierw tymi, którzy czekają na drogi bo codziennie dojeżdżają do swoich domów. Endzi sugeruje: Mieszkańcy ul. Morelowej proszą o ogarnięcie parkingu pod blokami, bo topimy się w błocie i nikt nas nie słucha.

fot. droga w Ochli/ fot. Pan Jacek

Wśród komentarzy pojawią się także ulice w Ochli i ulice: Kościuszki,. Nowa, Jagodowa, os. Szwajcarskiej, Zwada ul. Zielonogórska, Staszica i Waryńskiego, Piękna, Prosta, Tylna, Arctowskiego. Nobla, Ludowa, Rajska, Tulipanowa (więcej znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/zielonanews/posts/405968931534751 oraz tu: https://www.facebook.com/zielonanews/posts/403300485134929

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here