Szukasz pracowników? About HR Ci w tym pomoże!

0
201
Office work photo created by pressfoto - www.freepik.com

Gdy na rynku pracy brakuje wykwalifikowanych rąk do pracy znalezienie odpowiedniego pracownika bywa trudne. Z pomocą przychodzą zawodowcy, który specjalizują się w znajdywaniu odpowiednich ludzi na właściwe stanowiska.

Agencja rekrutacyjna pomoże znaleźć odpowiedniego człowieka

Być może osobom, które nie prowadziły rekrutacji wydaje się, że to prosty proces. Ot – wystawić ogłoszenie i czekać, że grono świetnych pracowników chętnych do pracy zapuka o umówionej godzinie a po kilkuminutowej rozmowie zgodzi się na proponowane warunki i gotowe. Ano, tak różowo nie jest. Znalezienie wykwalifikowanego pracownika to godziny poszukiwań, rozmów, i negocjacji, a także niezliczone spotkania rekrutacyjne, które się nie odbyły (bo potencjalny kandydat się nie zjawił). Problem jest zwłaszcza w przypadku branży deficytowych, gdzie dobry pracownik jest na wagę złota. Wówczas pomocna może okazać się agencja rekrutacyjna.

Czy warto skorzystać z agencji rekrutacyjnej?

Co daje skorzystanie z agencji rekrutacyjnej? Poza oczywistą oszczędnością czasu (bo właściciel firmy nie musi spędzić wielu godzin na rozmowach z potencjalnymi pracownikami czy wystawianiu ogłoszeń, tylko zająć się „swoją” robotą) jest to także oszczędność energii i pieniędzy.

Mimo, że za usługi agencji rekrutacyjnej zwykle trzeba zapłacić, to rachunek koniec końców wychodzi niższy niżbyśmy na własną rękę poszukiwali. Po pierwsze, nie tracimy czasu, który poświęcilibyśmy na wykonywanie własnych obowiązków służbowych (a czas przecież kosztuje). Po drugie nie płacimy za ogłoszenia w płatnych serwisach (robi to już agencja w ramach umowy). Po trzecie to inwestycja w dobrego pracownika, a nie „jakiegoś„. A do tego zwykle agencje dają gwarancję w ramach umowy, że jeśli wybrany pracownik zwolni się np. w ciągu dwóch miesięcy, to na jego miejsce znajdzie następnego (już w ramach wcześniejszych kosztów), a więc nie będzie kolejnych straconych godzin na szukanie kolejnych pracowników. A szeregi firmy zasili pracownik na dłużej.

Headhunterzy z agencji rekrutacyjnej wiedzą jak szukać

Po czwarte agencje rekrutacyjne posiadają bazy danych kandydatów, wiedzą, gdzie i jak szukać, a także jak wystawiać ogłoszenia, przeprowadzać proces rekrutacyjny i wychwycić najlepszych kandydatów. Posiadają bowiem w swoich szeregach tzw. headhunterów, którzy doskonale wiedzą jak „ustrzelić” doskonałego pracownika. Znajdą kandydatów, wyselekcjonują najlepszych, przeprowadzą rozmowę, sprawdzą doświadczenie. Nie dadzą się też pracownikowi przechytrzyć, bo potrafią doskonale go sprawdzić.

Z jakiej agencji rekrutacyjnej skorzystać?

Najlepiej ze sprawdzonej, z polecenia i z dobrymi opiniami, a także specjalizującej się w poszukiwaniu pracowników z konkretnej branży. Warto zapoznać się z ofertą firmy About HR, która wyprzedza swoją konkurencję przede wszystkim znajomością na rynkach zagranicznych, gdzie potrafi zwerbować wykwalifikowaną kadrę i to jeszcze za stawki korzystniejsze niż te, które wymusza rynek polski. W obecnych czasach praca zdalna staje się codziennością. Dlatego warto również skorzystać z wiedzy i zdolności osób z różnych części świata. – Dobieramy specjalistów IT do pracy zdalnej dla klientów z różnych krajów – zapewnia About HR

About HR to firma z dziesięcioletnim stażu na rynku. Posiada znajomości i wykwalifikowaną kadrę, która wie gdzie i jak szukać. Agencja praktykuje się w wyszukiwaniu managerów i rzadkich specjalistów. Od 2015 roku rozpoczęła rekrutację w sferze IT/Tech. Digital. Trzy lata później ze swoimi usługi weszła na wiele rynków w tym w Polsce i innych krajach Europy Centralnej oraz Wschodniej. Wiedzą co robią, a świadczyć może o tym to, że 90 procent klientów, którzy skorzystali z ich usług, wraca. Jeśli szukasz w tych branżach, to warto skorzystać właśnie z usług About HR.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here