Aktywne półkolonie. Robotyka z klockami  LEGO, tworzenia biżuterii, gry plenerowe i wiele więcej!

0
291
fot. materiały prasowe

Wakacje za pasem. Szukasz wspaniałej zabawy dla swojego dziecka wypełnionej aktywnościami sportowymi, edukacyjnymi czy artystycznymi głównie na świeżym powietrzu? Jeśli tak to Aktywne Półkolonie w Zielonej Górze będą strzałem w dziesiątkę!

Półkolonie w Zielonej Górze. To przede wszystkim świetna zabawa

fot. materiały prasowe

Aktywne półkolonie to wyjątkowy miks zajęć sportowych, artystycznych, edukacyjnych, gier i zabaw. Chcemy, żeby każdy turnus był niepowtarzalny, dawał dzieciom jak najwięcej radości i rozwijał ich zainteresowania. Dlatego, tygodniowy plan turnusu jest przygotowywany specjalnie dla każdej grupy wiekowej, a rodzice otrzymują go do 3 dni przed rozpoczęciem półkolonii – informują organizatorzy. Zajęcia są podzielone na bloki tematyczne, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Poza tym w ramach tygodniowego turnusu przewidziana jest minimum jedna wycieczka np. na kręgielnie, basen, park trampolin, warsztaty kulinarne etc.

Półkolonie pełne dobrej zabawy

fot. materiały prasowe

Podczas Aktywnych Półkolonii nie brakuje zabaw. Prowadzane są gry plenerowe z całego świata m.in. kręgle fińskie, spin ladder, zorganizowana jest bitwa NERF® lub paintball laserowy, a w gdy jest dobra pogoda można się szykować na bitwy wodne. Dzieci podczas zajęć nauczą się podstaw survivalu m.in.: budowy schronienia, wykonania węzłów żeglarskich, szyfrowania. Organizowane są także aktywne gry na konsoli m.in.: Just Dance, Kinect Sports. Do zabawy są także mega klocki i gry XXL lub samochody RC.

Dużo sportu na półkoloniach. I to nietypowego!

fot. materiały prasowe

W grafiku półkolonii nie brakuje zajęć sportowych. – Każdego dnia zapewniamy sporo ruchu, głównie na świeżym powietrzu. Zajęcia są dostosowane do wieku i umiejętności uczestników – tłumaczą organizatorzy. W programie zajęć są znane gry zespołowe jak piłka nożna, zbijak czy koszykówka, ale także te mniej szablonowe jak turniej łuczniczy, tag rugby czy thouckball, szermierka czy tenis ziemny. Dużą frajdą z pewnością będzie zabawa na dmuchańcach czy wspinaczka.

Trochę robotyki, trochę zajęć artystycznych

fot. materiały prasowe

W ramach zajęć odbywają się także warsztaty z tworzenia biżuterii, breloków, mydeł. W planach jest także malowanie w plenerze, a na wybranych turnusach odbywać się będzie projektowanie i szycie na maszynie. Poza blokiem artystycznym jest także tzw. blok edukacyjny. W ramach tego zaplanowano zajęcia z robotyki z klockami  LEGO®, magnetyczne tory Gravitrax®, szachy, eksperymenty, programowanie Scratch a także warsztaty kulinarne lub ogrodnicze. 

Zajęcia dopasowane do dzieci

Co ważne półkolonie w Zielonej Górze odbywają się w dopasowanych wiekowo, małych grupach (max. 12 osobowych). – Plan dnia dopasowujemy do dzieci, a nie odwrotnie. Jeśli jakaś atrakcja szczególnie przypadnie do gustu, staramy się ją powtórzyć. Nie zmuszamy do udziału w zajęciach, a dajemy alternatywę w postaci innej aktywności – wyjaśniają organizatorzy. Półkolonie są dedykowane dla dzieci w wieku 614 lat. W zależności od terminu turnusu, półkolonie są organizowane w różnych miejscach: ZE nr 3, Osiedle Pomorskie 13, SP nr 17, Leopolda Staffa 10 lub Rahn Education, ul. Sienkiewicza 36. Cena półkolonii przy rezerwacji do 31 maja to 630 zł. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Aktywne Półkolonie Zielona Góra

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here