Szpital dostał 350 tys. zł na walkę z koronawirusem. Czy jest gotowy?

3
1336
fot. ZielonaNews.pl

Zielonogórska lecznicza jako jedyna w naszym regionie posiada oddział zakaźny. 350 tys. zł przekaże zarząd województwa szpitalowi w Zielonej Górze na walkę z koronawirusem. Zarząd województwa sprawdził także, jak przygotowany jest nasz szpital na walkę z wirusem.Szpital otrzyma dofinansowanie na zakup sprzętu

Pieniądze, które przekaże zarząd będą przeznaczone na dofinansowanie zakupu aparatu ECMO, który służy do pozaustrojowego utlenowania krwi, zastępowania funkcji oddechowej płuc w przypadkach grypy pandemicznej z zapaleniem płuc o etiologii wirusowej i bakteryjnej oraz po urazach.Jakie procedury podjął zielonogórski szpitalSzpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poinformował zarząd województwa o podjęciu procedur w następującym zakresie:

  1. Wdrożenie procedury KZ 1/9 zasady postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie koronawirusem 2019-nCov zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego (Zarządzenie nr 35/2020 Prezesa Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego imienia Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze  spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z dnia 7 lutego 2020 r. w sprawie wprowadzenia procedury akredytacyjnej w zakresie Kontroli Zakażeń).
  2. Szkolenie instruktażowe pielęgniarek epidemiologicznych dla pielęgniarek oddziałowych Klinicznych Oddziałów: Chorób Płuc, Chorób Zakaźnych, Pediatrii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej – pracownia mikrobiologii, podczas którego omówiono możliwość hospitalizacji pacjentów i zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej.
  3. Realizacja zakupów środków ochrony indywidulanej, głównie na Kliniczne Oddziały: Chorób Zakaźnych, Anestezjologii i Intensywnej Terapii,  Chorób Płuc, Pediatrii, Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz dla Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej- mikrobiologia:

– maski z filtrami m. in. FFP3  – do tej pory na kwotę 3 000,00 zł (braki w magazynach – dostarczane w miarę pojawienia się na rynku, zamówienia u dwóch dostawców), zamówienie na maski flizelinowe  – 10 tys. szt. na kwotę 16 200,00 zł (braki w magazynach);

– komplety chirurgiczne (bluza i spodnie) – 100 kompletów na kwotę 3942,00 zł;

– kombinezony na kwotę 15 178,00 zł;

– fartuchy flizelinowe, buty ochronne, fartuchy foliowe, rękawice długie, przyłbice ochronne, gogle ochronne, rękawice jednorazowe diagnostyczne.

Więcej informacji znajdziecie na stronie urzędu marszałkowskiego województwa lubuskiego: Jak województwo jest przygotowane na walkę z koronawirusem.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Przygotowania jak do ataku jądrowego, maski, fartuchy, kombinezony, spryskiwacze. Będziemy siedzieć w domach niczym w schronach i czekać na odwołanie alarmu.

  2. Czy to ten sam szpital, w którym niedawno szczury biegały a pacjenci zarażali się między sobą z powodu nie utrzymania wystarczającej higieny ze strony szpitala?
    Jeśli tak, to cienko to widzę.. a pieniądze rozejdą się po kieszeniach..

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here