Szpital w Zielonej Górze: Jest dramatycznie!

0
6204
fot. ZielonaNews.pl

– Nie jest dobrze.. Wręcz – cytując lekarza dyżurnego naszego oddziału zakaźnego – jest dramatycznie! – napisał swoim fanpage  Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze.
Szpital w Zielonej Górze: Jest dramatycznie!

O sytuacji w zielonogórskim szpitalu poinformowano na Facebooku. Lekarze nie kryją, że jest ciężko, a oddział chorób zakaźnych jest przepełniony. Co gorsza, w znacznej mierze na oddziale przebywają pacjenci w podeszłym wieku i często z wieloma innymi chorobami.   – Zajęte są również dedykowane covidowym pacjentom respiratory, stanowiska dializacyjne oraz jedna izolatka pediatryczna – informuje szpital.

Personel na kwarantannie
Na kwarantannie jest także część szpitalnego personelu, w tym pielęgniarki i lekarze. – W szpitalu część personelu pielęgniarskiego oraz kilku lekarzy Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej jest na kwarantannie. Oddział wstrzymał planowe przyjęcia… kilku dializowanych pacjentów też ma koronawirusa… sytuacja epidemiologiczna niestety jest niezwykle dynamiczna... – wyjaśnia szpital. I przestrzega: Noście maseczki i rękawiczki, dezynfekujcie ręce tak często, jak się da, zachowujcie nie tylko dystans, ale też czujność i zdrowy rozsądek.

Nie jest dobrze.. Wręcz – cytując lekarza dyżurnego naszego oddziału zakaźnego – jest dramatycznie! 😔 Kliniczny Oddział…

Publiée par Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze sur Jeudi 8 octobre 2020

Źródło: Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here