Szpital w Leśnej Górze? Miasto ma wizję lecznicy wśród drzew

2
669

Powstanie nowego szpitala to w dużym stopniu jeszcze tylko plany bez poważnego projektu. Miasto jednak uważa, że znalazło odpowiednie miejsce na nową lecznice, ma to być teren przy ul. Trasa Północna, między firmą ADB, a rondem przy ul. Sulechowskiej (czytaj: Miasto chce wybudować nowy szpital). Teren ten nie tylko sprawdza się, jako obszar dobrze skomunikowany, ale również, jako wartościowy teren zielony.  I tutaj pojawia się pomysł na szpital pośród drzew.

Wizje i fantazje

Lokalizacja szpitala przy Trasie Północnej ma być jeszcze korzystniejsza, dzięki planowanej obwodnicy południowej. – Dzięki budowie obwodnicy Trasa Północna zostanie odciążona, stąd też ruch będzie tam znacznie mniejszy niż obecnie – powiedział prezydent. Januszowi Kubickiego koncepcja szpitala w lesie przypadła do gustu. – Podoba mi się ta koncepcja, żeby szpital był w lesie. Tam jest las, więc tak naprawdę jeśli jakiekolwiek rozmowy będą prowadzone, dotyczyć będą odpowiedniej zabudowy szpitala, żeby pacjenci mieli za oknami drzewa – mówił prezydent, a radny Robert Górski, który jest również lekarzem, rozmarzył się i zaproponował niemalże serialową wizję lecznicy. – Czy w ramach promocji budowy szpitala moglibyśmy zrobić zabieg PR-owy? Jesteśmy Zieloną Gorą. Potencjalny teren dla szpitala jest porośnięty lasem. Na północ jest Chynów, na południe jest os. Zdrojowe na zachód os. S. Batorego i os. Na Olimpie, może na następnej sesji radny miasta nazwiemy ten teren Leśna Góra? I można byłoby powiedzieć Polsce, że jest plan budowy prawdziwego szpitala w Leśnej Górze – powiedział radny Robert Górski. A jak wam się podoba pomysł radnego? Szpital w lesie? Zielona Góra, jak Leśna Góra?

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. O,to teraz wytniemy troche drzewek pod pretekstem szpitala skoro o strefe przemysłowa sie czepiaja.

  2. Chcą budować nowy , bo stary szpital jest zakażony bakteriami , które zmutowały do takiego poziomu że nie ma na nie już skutecznych antybiotyków. Zresztą to proces odnotowywany na całym świecie. Leczenie antybiotykami jest dziś jak gra w ruska ruletkę przy czym w bębnie jest już prawie komplet naboi.
    Pozostają zioła ( bakterie są na nie bezradne) i trzymanie się z dala od tzw zawodowej służby zdrowia…
    Nowy szpital też szybko się zainfekuje bakteriami odpornymi na antybiotyki. Nie zapominajmy, że są jeszcze wirusy a tu kolejna afera że szczepieniami zainfekowanymi szczepionkami…

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here