Szpital uruchamia punkt wymazowy dla nauczycieli klas I-III

0
308
Health photo created by freepik - www.freepik.com

Zielonogórska lecznica poinformowała o otwarciu w środę, 13 stycznia, punktu wymazowego dla nauczycieli.
Punkt wymazowy dla nauczycieli w Zielonej Górze

W środę 13 stycznia w godz. 8.00-11.00, w pomieszczeniach znajdujących się przed głównym wejściem do szpitala przy ul. Zyty, będzie działał punkt wymazowy dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. Wymazy będą przeprowadzać żołnierze Wojska Obrony Terytorialnej – informuje zielonogórska lecznica. Do 17 stycznia uczniowie w całej Polsce mają ferie. Czy po feriach wrócą do szkół, czy też będą kontynuować naukę zdalną, jeszcze nie wiadomo. Zarówno rodzice, jak i nauczyciele z niecierpliwością wyczekują oficjalnych informacji.

Badania bezpłatne i dobrowolne
Jak zapowiadał rząd badania będą dobrowolne i bezpłatne. Mogą się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

Wynik badania
Wynik badania każdy otrzyma najpóźniej w niedzielę, 17 stycznia 2021 . Wynik będzie dostępny na Internetowym Koncie Pacjenta. IKP to darmowa aplikacja Ministerstwa Zdrowia, za pomocą której szybko i bezpiecznie można sprawdzić informacje o swoim zdrowiu. Aby zobaczyć swój wynik należy zalogować się za pomocą profilu zaufanego lub podać swój PESEL.

Pozytywny test, co dalej?
Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2 muszą poddać się obowiązkowej 10. dniowej izolacji domowej (w przypadku braku objawów) oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ. Konieczne będzie również zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób z kontaktu. W tym celu można skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie. Formularz pozwala na szybki kontakt z inspekcją sanitarną i usprawnia przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Takiego zgłoszenia można dokonać także za pośrednictwem całodobowej infolinii sanepidu pod nr 22 25 00 115.

.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here