Szpital testuje mobilne śluzy do odkażania, które wymyślili pracownicy

0
2301
fot. ZielonaNews.pl

Nieco ponad tydzień temu informowaliśmy o tym, że Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze sam produkuje maseczki (czytaj więcej: Tysiąc maseczek wyprodukowano w dwa dni). Teraz pracownicy szpitala opracowali specjalne mobile śluzy. Już pozytywnie przeszły testy.
Mobilne śluzy

Dzięki inicjatywie lek. med. Bartosza Kudlińskiego, szefa Centralnego Bloku Operacyjnego, i Pawła Szcześniaka z Uniwersytet Zielonogórski dziś testowana była śluza, przez którą przemieszczać się będą i odkażać pracownicy Bloku i SOR.

Dwa rodzaje śluz
Powstają dwa rodzaje śluz. Jedna, która jest obecnie testowana, będzie miejscem zabezpieczenia i przekazania pacjenta przez zespół ratownictwa medycznego do SOR. Dzięki temu ratownicy medyczni nie będą wjeżdżali na teren oddziału. Kolejne śluzy będą miejscami, w którym personel będzie mógł bezpiecznie rozebrać się, zdezynfekować i wyjść bez środków ochrony indywidualnej, w których pracował. Pojawią się na Centralnym Bloku Operacyjnym i w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych.  – poinformował nas Robert Kowalik z biura zarządu szpitala. Szpital poinformował także, że przechodzi do fazy produkcji czterech takich śluz, które wykonać ma firma z Żar.

Przyłbice ochronne
Szpital poza maseczkami, dzięki wsparciu innych firm, ruszył z produkcją przyłbic ochronnych. Pomocy szpitalowi udzielił Łukasz Więcek z Fabryki Pasji, który wytwarza przyłbice na drukarkach 3D. – Przyłbice ochronne drukuje na swojej farmie drukarek 3D! Ma ambitny plan wydrukowania ogromnej ilości tych cacuszek ok 1200 sztuk. Myślę, że starczy dla całego regionu… Jest to niesamowita technologia. W ciągu jednego dnia mamy więcej sprzętu tego typu niż do tej pory mogliśmy nawet marzyć!informował szpital na swoim fanpage. Udało się mu także pozyskać drugą firmę do produkcji przyłbic. – Dostawcą materiału do produkcji przyłbic będzie firma Dimarc z Zielonej Góry. Szpital zakupił 700 arkuszy tworzywa, które pozwoli na zrobienie nawet około 6 tys. przyłbic – wyjaśnia R. Kowalik.

Kolejne drukarki 3D ufundowało miasto
Urząd miasta ufundował także Fabryce Pasji dwie drukarki 3D do produkcji przyłbic ochronnych. – I znowu możemy zwiększyć naszą dzienną produkcję przyłbic o kolejne 20 szt/dobę. Sami pracujemy także nad optymalizacją samego procesu druku. Jeszcze kilka dni temu byliśmy w stanie wytwarzać około 40 przyłbic dziennie. Teraz, dzięki naszym darczyńcom oraz optymalizacji procesu druku uda nam się zwiększyć dzienny wolumen produkcji do… 110-130 sztuk! Tak – w ciągu kilku dni udało się potroić produkcję! – napisała fundacja na Facebooku.

Może dlatego, że był u nas pierwszy pacjent z koronawirusem (już wyleczony!), a może dlatego, że mamy ludzi zdolnych i…

Publiée par Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze sur Jeudi 26 mars 2020

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here