Szpital ogłasza kolejny przetarg na budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

0
573

Szpital Uniwersytecki Sp. z o.o. w Zielonej Górze ogłasza przetarg na utworzenie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Zadanie ma zostać zrealizowane w systemie zaprojektuj – wybuduj i jest współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Nie znaleziono wykonawcy na budowę centrum

Przypomnijmy, że szpital już raz ogłaszał przetarg na budowę placówki. Kwoty oferowane przez potencjalnych wykonawców były wyższe niż budżet inwestycji. – Oferty przekroczyły oferty o ok. 20 mln zł – wyjaśnia Marek Działoszyński, dyrektor szpitala. Dlatego też przygotowano nowy projekt i zmieniono niektóre warunki dotyczące zamówienia. Zmniejszona została choćby wielkość obiektu o ok. 5 tys. m kw (łączna planowana powierzchnia to 14,5 tys m kw). Zdaniem dyrektora placówki po zmianach powinno udać się znaleźć oferentów, którzy zbudują obiekt. Budynek ma mieć sześć kondygnacji. Do dyspozycji będzie ponad 130 łóżek. Obiekt ma powstać obok oddziały ginekologiczno-położniczego.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka jest niezbędne

Zakłada się, że budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka kosztować ma 92 mln zł, z czego 56 mln zł będzie pochodzić z RPO-Lubuskie 2020, 12 mln zł – z budżetu Samorządu Województwa Lubuskiego, a 9,2 mln stanowić będzie pomoc z budżetu państwa.

Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka jest konieczna. Województwo lubuskie nie ma tak wyspecjalizowanej placówki, a pod względem zabezpieczenia opieki dla dzieci jest na ostatnim miejscu w kraju.  Mamy też najwyższy wskaźnik migracji dzieci i młodzieży na leczenie w innych regionach. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w sposób kompleksowy zabezpieczy potrzeby zdrowotne tutejszych pacjentów. Jednym z najważniejszych elementów będzie dziecięcy OIOM, którego do tej pory nie było w województwie. Poza tym w CZMiD powstaną inne specjalistyczne pododdziały pediatryczne – m.in. onkologia, zakaźny, laryngologia czy endokrynologia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here