Sześć nowych zakażeń w Lubuskiem. Jest wśród nich osoba z Zielonej Góry

0
29005
Medical photo created by freepik - www.freepik.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 96 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. Wśród nich jest sześć osób z woj. lubuskiego. Dzisiaj potwierdzono 256 nowych przypadków zakażeń. To do tej pory najwięcej potwierdzonych zakażeń. 
Kolejne sześć osób zakażonych koronawirusem

Łącznie, na terenie województwa mamy 42 zakażonych (w tym pacjent “zero”). Nowi pacjenci pochodzą z powiatu nowosolskiego, Zielonej Góry, województwa wielkopolskiego i powiatu żagańskiego.

Większość przebywa w izolacji domowej
– 3 osoby z powiatu nowosolskiego: kobieta w średnim wieku przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, mężczyźni w średnim wieku oraz młodym, w stanie dobrym przebywają w izolacji domowej. Kobieta z powiatu żagańskiego w sile wieku w stanie dobrym przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna z Zielonej Góry w sile wieku w stanie dobrym przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna z woj. wielkopolskiego w średnim wieku przebywa w izolacji domowej – informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowy Wojewody Lubuskiego.

Skąd są osoby zakażone w woj. lubuskim?
Łącznie, na terenie województwa mamy 42 zakażonych (w tym pacjent “zero”):
2 osoba z powiatu żagańskiego,
1 osoba z powiatu strzelecko-drezdeneckiego
1 osoba z powiatu gorzowskiego,
4 osoba z powiatu nowosolskiego,
3 osoby z powiatu świebodzińskiego,
6 osób z powiatu wschowskiego,
2 osoby z powiatu żarskiego,
2 osoby z miasta Gorzowa Wielkopolskiego,
3 osoby z powiatu zielonogórskiego,
7 osób z miasta Zielonej Góry,
3 osoby z powiatu sulęcińskiego,
2 osoby z powiatu słubickiego,
4 osoby z województwa wielkopolskiego,
2 osoby z województwa mazowieckiego.

Nowe przypadki w kraju
Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here