Szedł ulicą i uderzał auta siekierą. Straty liczone w tysiącach złotych (ZDJĘCIA)

0
709
KMP Zielona Góra

W sobotnią noc w Sulechowie mężczyzna idąc ulicami Sulechowa uszkodził cztery zaparkowane samochody i uderzał w nie siekierą. Oszacowano, że straty wyniosły co najmniej 8 tys. zł.

Uderzał auta siekierą

Do zdarzenia doszło w nocy z 17 na 18 maja. Wtedy to do dyżurnego komisariatu Policji w Sulechowie zadzwonił mężczyzna, który był świadkiem tego, jak na jednej z ulic nieznany mu człowiek uderza siekierą w z zaparkowany samochód. – Na miejsce pojechali policjanci, ale sprawca uszkodzeń zdążył już zbiec. Po rozmowie ze zgłaszającym, policjanci sporządzili rysopis sprawcy, przekazali pozostałym funkcjonariuszom i rozpoczęli jego poszukiwania. W rezultacie działań mężczyzny uszkodzone zostały cztery zaparkowane pojazdy – wyjaśnia Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci na podstawie rysopisu i zebranych informacji operacyjnych wytypowali potencjalnego sprawcę, jak się okazało trafnie. Sprawcą uszkodzeń samochodów był 46-letni sulechowianin. Był już wcześniej znany policji i notowany za podobne przestępstwa. – 46-latek usłyszy zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – wyjaśnia M. Stanisławska.

W sumie 46-latek uszkodził 4 pojazdy: dwa marki BMW, Renault i Toyota. Właściciele oszacowali straty na co najmniej 8 tys. zł.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here