Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jak wybrać najlepszą

0
120
fot. materiały prasowe

Higiena zębów i jamy ustnej to temat, na który rodzice i opiekunowie od najmłodszych lat życia dziecka powinni zwracać uwagę. Im szybciej wyrobimy w dziecku nawyk mycia zębów, tym łatwiej będzie mu przychodzić samodzielne dbanie o ich czystość. Dzieci bardzo chętnie naśladują to, co robią ich rodzice. Dlatego też codzienne mycie zębów przez dorosłych powinno być czynnością, którą dziecko obserwuje rano, po południu i wieczorem. Jeszcze lepiej, jeśli umożliwimy mu branie w niej udziału i samodzielne mycie zębów razem z rodzicami i rodzeństwem.

Jaką szczoteczką myć dziecku zęby?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jaki rodzaj szczoteczki będzie lepszy dla dziecka? Czy powinna to być szczoteczka manualna, czy może elektryczna szczoteczka dla dzieci? Odpowiedź jest iście sprawiedliwa — warto mieć w domu oba rodzaje. Klasyczne szczoteczki ręczne świetnie nadają się do mycia zębów i jamy ustnej na początkowym etapie życia. Mają także inną zaletę, a mianowicie są ciche i działają bez prądu. Jednak dla skutecznego i dokładnego umycia zębów i pozbycia się osadów, konieczne jest uzyskanie dużej prędkości ruchu szczoteczki na zębach. W tym przypadku bezkonkurencyjna jest elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci. Uzyskanie równie wysokiej jakości mycia szczoteczką manualną jest niemożliwe. Szczoteczki elektryczne dla dzieci, można także wykorzystywać do mycia zębów i masowania dziąseł, z których wyżynają się pierwsze ząbki.

Soniczna czy rotacyjna szczoteczka elektryczna dla dzieci?

Kolejny dylemat rodziców dotyczy tego, czy dla dziecka lepsze są szczoteczki soniczne, czy może rotacyjne? W tym przypadku nie mamy wątpliwości. Jako pierwsza szczoteczka elektryczna Oral-B dla dziecka, powinna być wybrana szczoteczka rotacyjna. Jej tryb pracy jest łagodniejszy dla jamy ustnej i nie powoduje takich drgań jak szczoteczka soniczna. Łatwiej jest również utrzymać higienę jamy ustnej, jeśli będziemy korzystać ze szczoteczki rotacyjnej. Można nią myć język, wnętrze policzków oraz same zęby. Oczywiście warto wybrać elektryczne szczoteczki do zębów, do których dostępne są wymienne końcówki. Dzieci często mają tendencję do gryzienia włosia szczoteczki, co sprawia, że wymiana końcówek może być częstsza.

Czym się różnią szczoteczki elektryczne dla dzieci od szczoteczek dla dorosłych?

Warto wiedzieć, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy elektryczną szczoteczką dla dzieci i dorosłych. Znając je, na pewno nie popełni się błędów, polegających na pozwoleniu dziecku na mycie zębów szczoteczką dla dorosłego.

  • Prędkość obrotowa — szczoteczki elektryczne dla dzieci mają znacznie mniejszą prędkość obrotową niż te dla dorosłych. Jest to spowodowane oczywiście delikatniejszymi ząbkami i dziąsłami u dziecka, które wymagają odpowiednio mniejszej prędkości mycia.
  • Rozmiar szczoteczki elektrycznej — dziecięce szczoteczki elektryczne Oral-B mają wyraźnie mniejszy rozmiar niż te dla dorosłych. Pozwala to dziecku na wygodne i pewne trzymanie szczoteczki w małej dłoni, a także precyzyjne manewrowanie końcówką w jamie ustnej, bez ryzyka powstania otarć i innych podrażnień.
  • Stopień twardości szczoteczki — szczoteczki Oral-B dla młodszych dzieci powinny mieć delikatne, miękkie włosie. Jest ono bezpieczne dla dziąseł, nie grożąc ich podrażnieniem.

Jeśli szukasz sprawdzonych szczoteczek dla nieco starszych dzieci, powyżej 3 roku życia, polecamy ten produkt: szczoteczka elektryczna dla dzieci 3+ Oral-B. Są to wysokiej jakości szczoteczki, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, do których występują nawet specjalne aplikacje, mierzące czas mycia zębów oraz tworzące interaktywną mapę uzębienia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here