Święta w naszym powiecie. Policja interweniowała 260 razy

0
166
fot. ZielonaNews.pl

Święta Bożego Narodzenia za nami – w naszym powiecie minęły spokojnie i bezpiecznie. Nie zanotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Policjanci interweniowali 260 razy, zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu,  byli wzywani do kilku kolizji drogowych. Zatrzymanych zostało 6 osób poszukiwanych.

– W okresie od 24 do 27 grudnia policjanci interweniowali 260 razy, średnio 65 razy w ciągu doby – to zdecydowanie mniej niż w minionych latach kiedy interwencji było pod sto każdej doby. Część z nich to tradycyjnie interwencje domowe dotyczące nieporozumień – głównie w związku z nadmiernym spożyciem alkoholu. Do Izby Wytrzeźwień w Raculi policjanci odwieźli w te święta 15 osób. Nie zanotowaliśmy poważnych przestępstw kryminalnych.
Na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a policjanci ruchu drogowego wezwani byli do zaledwie kilku kolizji – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Wszystkie patrole oczywiście kontrolowały trzeźwość kierujących – zatrzymano dwoje nietrzeźwych za kierownicą oraz jedną osobę kierującą mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Niechlubnym rekordzistą był zielonogórzanin kierujący Audi A4 zatrzymany 26.12 na ulicy Zjednoczenia – miał w organizmie niemal 1,8 promila. Nie ustępuje mu pola mieszkanka Wschowy kierująca WV Touran zatrzymana 25.12 na ulicy Dolina Zielona  –  badanie wykazało ponad 1,4 promila. Zatrzymany został również kierujący z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here