Student z Turcji, który wypadł z okna akademika wraca do zdrowia

0
316
fot. ZielonaNews.pl

Do tragicznego zdarzenia doszło 17 kwietnia w jednym z akademików przy ul. Podgórnej. 22-latek, student z Turcji, wypadł z okna akademika. Został przewieziony do szpitala. Jego stan był bardzo ciężki. Teraz szpital informuje, że chłopak wraca do zdrowia.

Stan studenta z Turcji, który wypadł przez okno akademika poprawia się

– Dziś możemy powiedzieć, że jego stan był krytyczny, a lekarze spodziewali się najgorszego. Po szczegółowej diagnostyce okazało się, że ma urazy wielu narządów wewnętrznych, a także złamania kości w obrębie twarzoczaszki. Student postawił na nogi pół szpitala – zajmowały się nim zespoły medyczne oddziałów: SOR, chirurgii ogólnej, torakochirurgii, w końcu intensywnej terapii. Do tego laboratorium, zakład diagnostyki obrazowej, zakład patomorfologii . Konsultowali też nefrolodzy i gastroenterolodzy, a ostatni zabieg wykonali chirurdzy szczękowo-twarzowi.
Mówi się, że sukces ma wielu ojców. W tym przypadku to prawda. Cieszy nas, że dziś możemy powiedzieć: pacjent ma się dobrze! Jest przytomny, kontaktowy, zaczyna chodzić! I po kilku tygodniach został przekazany z intensywnej terapii na inny oddział, gdzie dochodzi do siebie i jest powoli rehabilitowany. Naszemu personelowi medycznemu serdecznie gratulujemy, a pacjentowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – informuje zielonogórska lecznica. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here