Studenci UZ najlepsi w zawodach z szycia chirurgicznego

0
251
fot. UZ

Już po raz drugi Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego był organizatorem Mistrzostw Polski w Szyciu ChirurgicznymPonownie mistrzami szycia zostali studenci kierunku lekarskiego UZ! Tym samym obronili tytuł z ubiegłego roku! Drugie miejsce zdobyła drużyna z Wrocławia, a trzecie studenci z Lublina. Mistrzostwa odbyły się w miniony weekend (8-9 grudnia). W sumie w zawodach wystartowało 80 studentów medycyny z 20 zespołów z całej Polski.

Głównym celem mistrzostw jest  podniesienie wiedzy i umiejętności studentów medycyny z zakresu technik szycia chirurgicznego, zapoznanie z nowoczesnymi materiałami szewnymi oraz integracja środowisk uczelni medycznych z całego kraju.

W zawodach z szycia chirurgicznego biorą udział 4-osobowe zespoły reprezentujące uczelnie medyczne, koła i stowarzyszenia studenckie z całego kraju. Dwudniowe zmagania podzielone zostały na dwie części. W czasie pierwszej – teoretycznej przeprowadzone były wykłady, które przygotują uczestników pod względem merytorycznym do zawodów. Część druga – praktyczna – polegała na sprawdzeniu zdobytych pierwszego dnia wykładów umiejętności.

Współorganizatorami II Mistrzostw Polski w Szyciu Chirurgicznym była Katedra i Klinika Chirurgii, Traumatologii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here