Strzelał w okna budynków przy ul. Dąbrowskiego. Został zatrzymany

0
687
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. pełniący służbę na rzecz komendy miejskiej w Zielonej Górze zatrzymali mężczyznę, który strzelając z wiatrówki uszkodził elewację i okna budynku przy ul. Dąbrowskiego. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

6 maja, ok godz. 15.30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie od pracowników jednej z firmy na ul. Dąbrowskiego o tym, że nieznany mężczyzna strzelając z pistoletu  uszkodził elewację i okna budynku ich firmy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy podjęli działania, żeby zatrzymać sprawcę uszkodzeń. Kilka minut po zdarzeniu policjanci zauważyli na jednej z ulic mężczyznę odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszających. Ten na widok policjantów próbował uciekać. Został jednak natychmiast zatrzymany i obezwładniony.

– Zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci znaleźli przy nim pistolet półautomatyczny na śrut, a także zwitki foliowe i woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Po przeprowadzeniu badań testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina. W sumie po zważeniu było to ponad 25 gramów. Mężczyzna jest znany Policji i był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty uszkodzenia mienia i posiadania znacznych ilości narkotyków, a także przygotowania do wprowadzenia narkotyków do obrotu. Za te przestępstwa wg kodeksu karnego i Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności

Źródło: KMP Zielona Góra

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here