Staw w parku w Zatoniu gotowy. Teraz trwają prace w oranżerii (ZDJĘCIA)

0
832
fot. ZielonaNews.pl

Park w Zatoniu ma szansę stać się jedną z naszych zielonogórskich perełek. A to za sprawą trwającej tam rewitalizacji. Dzięki inwestycji za 17 mln zł owodniowy zostanie nie tylko park, ale i oranżeria znajdująca się tuż przy pałacu (czytaj więcej: Rewitalizacja parku w Zatoniu).

Czytaj dalej za reklamą —>Staw w Zatoniu gotowy/ fot. ZielonaNews.pl

Przetarg na rewitalizację parku rozstrzygnięto w październiku ubiegłego roku. Inwestycję za 16,7 mln zł, realizuje się firma Excalo Drilling. Jest już gotowy staw w parku a budowlańcy przystąpili do odnowy oranżerii i obecnie trwają tam prace murarskie. W większości zostały wykonane prace związane z wycinką drzew. Będzie także najprawdopodobniej zmiana w projekcie i fontanny suche zostaną przeprojektowane na mokre. Rewitalizacja nie skończy się jednak wcześniej niż w lutym 2020 roku.

Czytaj dalej za reklamą —>

fot. Wikipedia/ Tak wyglądał kiedyś pałac i park w Zatoniu

 

Co się zmieni po rewitalizacji?

W oranżerii powstanie miejsce o funkcji wystawienniczej z małą gastronomią. Zostanie rozbudowana o trejaż. W planach jest także zagospodarowanie roślinności powstaną ozdobne rabaty, łąki parkowe, nowe nasadzenia, tablice z nazwami drzew, donice na rośliny oranżeryjne. Plac przed pałacem zostanie zagospodarowany. W parku pojawią się nowe ławki, tablice informacyjne. Poniżej znajdziecie zdjęcia z parku. 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here