Startują Bachanalia. Co się będzie działo?

0
419
Bachanalia 2022 w Zielonej Górze
ZielonaNews.pl

Już 3 czerwca br. (poniedziałek) na Kampusie B przy al. Wojska Polskiego 69 rozpoczną się Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. O godz. 16.00, podczas Wielkiego Grillowania, Prezydent Miasta – Marcin Pabierowski przekaże studentom Uniwersytetu Zielonogórskiego klucze do bram miasta. W uroczystości weźmie również udział dr hab. Barbara Literska, prof. UZ Prorektor ds., Studenckich.

Organizatorami wydarzenia jest Parlament Studencki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Zielonogórskiego “UZeciak”. Tegoroczne obchody potrwają do 8 czerwca.

Zgodnie z tradycją, tygodniowy festiwal zainaugurowany zostanie przekazaniem studentom klucza do bram miasta przez władze Zielonej Góry. Symbolicznie od tego momentu miasto będzie należeć do nich!

Pierwszy dzień Bachanaliów

Pierwszy dzień Bachanaliów (3 czerwca br.), to klimat sportowo-piknikowy. Poniedziałkowy poranek rozpoczniemy Biegiem o Puchar Rektora UZ oraz turniejem w siatkówkę, natomiast w popołudnie organizatorzy wspólnie z zielonogórskimi klubami Klub “U Ojca”, Prywatka oraz Baloo zapraszają na Wielkie Grillowanie, które odbędzie na polanie kampusu B. Poza dużą dawką dobrej muzyki oraz pysznym jedzeniem, będzie można wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych oraz innych aktywnościach przygotowanych we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym i Kołami Naukowymi Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na Wielkim Grillowaniu pojawią się również zawodnicy Wataha Zielona Góra, szybowiec z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej oraz wyjątkowa dla studentów atrakcja, czyli Piana Party!

Drugi dzień Bachanaliów

We wtorek (4 czerwca br.) zapraszamy m.in. na plenerowe Kino pod Chmurką, Bachanaliowy Speed Friending czy po raz pierwszy na Bingo Bachanaliowe. Wszystkie wydarzenia odbędą się na polanie kampusu B, a Bingo Bachanaliowe rozproszy studentów po całym mieście. Bachanaliowy wtorek nie obejdzie się również bez sportowych wydarzeń organizowanych w ramach współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym.

Trzeci dzień Bachanaliów

Środę (5 czerwca br.) rozpoczniemy Bitwą na balony z wodą, następnie zapraszamy do Strefy Studenckich Aktywności, wśród których wymienić można: grę terenową, rysunki kredą, strefę chillu czy Turniej Lasertag. Wydarzenia te odbędą się w okolicach boiska na kampusie A. Także w środę w Zajeździe Kultury przy ul. Jedności 78 odbędzie Koncert Instytutu Muzyki. A po koncercie zapraszamy wszystkich na karaoke połączone z imprezą do Cafe Noir!

Czwart dzień Bachanaliów

W czwartek (6 czerwca br.) na terenie kampusu A odbędą się Zmagania Akademików, czyli okazja do rywalizacji dla przedstawicieli społeczności akademickiej UZ w ciekawych rozgrywkach sportowych i nie tylko. Zaplanowana jest również Bachanaliowa noc planszówek, podczas której będzie można odwiedzić świat fantazji, wcielając się w niesamowite postaci w sesjach RPG oraz biorąc udział w licznych rozgrywkach gier planszowych, a wieczorem dla studentów przygotowaliśmy After Bachanaliowy w Klubie “U Ojca”.

 

Zapisy i szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń sportowych, które odbędą się w ramach Bachanaliów, można znaleźć pod linkiem: uz.zgora.pl.

Koncerty Bachanaliowe

Zwieńczeniem tygodniowego studenckiego święta są oczywiście bachanaliowe koncerty, które podobnie jak w roku ubiegłym odbędą się na terenie kampusu B Uniwersytetu Zielonogórskiego przy al. Wojska Polskiego 69.

W piątek, 7 czerwca br., na naszej scenie wystąpią: BSK, KRIZ I BAT, HMS, ADSK, Paweł Sznajder, Sylwia Grzeszczak, Myslovitz i Kizo, a w sobotę, 8 czerwca br., wystąpią: Rabbithole, Arne, Zalewski, Kukon i DJ Soina.

*Koncert Darii Zawiałow został odwołany niezależnie od organizatorów. Przyczyną jest stan zdrowia artystki. Start koncertów o 17:15.

Food Truck Festival

Podczas dni koncertowych odbędzie się także trzeci Bachanaliowy Food Truck Festival. W strefie gastronomicznej oprócz tradycyjnych fast foodów i świeżo wypiekanej pizzy z pieca opalanego drewnem będzie można spróbować kuchni azjatyckiej, włoskiej i polskiej, a także napić się pysznej kawy.

W trakcie dni koncertowych zapraszamy także do odwiedzenia stoisk naszych Sponsorów, w tym Sponsora Głównego Bachanaliów – MODIVO, gdzie będzie można m.in wykonać unikalne bachanaliowe zdjęcie czy stworzyć własną designerską torbę. Zapraszamy także do stoiska kolejnego sponsora, tj. sklepu sportowego Sportano.pl, gdzie będzie można m.in. spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here