Starszy mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Uratowali go policjanci

0
463
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórscy policjanci przeprowadzili wczoraj błyskawiczne działania poszukiwawcze i w porę odnaleźli starszego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. – Opanowanie, empatia sierż. Edyty Banaszkiewicz i sierż. Tomasza Gołębskiego sprawiła że udało się uratować ludzkie życie. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Pojechał do lasu popełnić samobójstwo

W poniedziałkowe popołudnie (13 lipca) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że starszy mężczyzna chce targnąć się na swoje życie. – Z informacji wynikało, że zabrał swój samochód i pojechał do lasu, najprawdopodobniej w rejonie Świdnicy. Sytuacja była dramatyczna, gdyż jak wynikało ze zgłoszenia, miała to być nie pierwsza próba jaką podjął mężczyzna – informuje policja.

Wyciągnęli go z samochodu
Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol w składzie sierż. Edyta Banaszkiewicz i sierż. Tomasz Gołębski, którzy pojechali w rejon kompleksu leśnego w Świdnicy, gdzie odnaleźli samochód z włączonym silnikiem. – Policjanci natychmiast otworzyli drzwi i wyciągnęli ze środka mężczyznę, który już zaczął tracić przytomność. Policjanci udzielili kierowcy pierwszej pomocy i na szczęście po chwili mężczyzna doszedł do siebie. Na miejscu pojawiła się karetka z zespołem ratownictwa medycznego. Po udzieleniu mężczyźnie niezbędnej pomocy medycy zadecydowali o odwiezieniu go do szpitala – informuje M. Stanisławska.

Liczy się każda minuta
Dzięki szybkiej informacji  i ogromnemu zaangażowaniu policjantów, mężczyzna został odnaleziony dosłownie w ostatniej chwili. – Takie interwencje, jak ta wczorajsza, w sytuacjach gdzie liczy się szybkie działanie i każda minuta, zawsze są dla policjantów trudne, ale jak sami mówią adrenalina dodaje im wtedy sił i pomaga się skoncentrować. Wprawdzie z jednej strony czują napięcie i stres, ale jednocześnie radość i satysfakcję, że zdążyli na czas i pomogli człowiekowi w potrzebie – informuje rzeczniczka policji.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here