Starostwo ogłosiło przetarg na remont mostu w Cigacicach

4
1130
fot. ZielonaNews.pl

Starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na remont mostu w Cigacicach a konkretnie na remont drogi powiatowej nr 1187F na odcinku od km 3+702 do km 4+188, w tym remont mostu w m. Cigacice w km 3+887 (dawniej km 3+650). Zakończenie prac przewidywane jest za dwa lata.

Problem z przejazdem przez most w Cigacicach

 

Od kwietnia 2019 roku przez most w Cigacicach nie przejadą pojazdy przekraczające 3,5 tony. Problem z przejazdem mają zatem samochody ciężarowe autobusy i rolnicy. Ci ostatni nie mogą wjechać też na most w ciągu drogi S3, dlatego część rolników musi nakładać sporo drogi przez most przejechać. W końcu po licznych rozmowach, protestach udało się pozyskać dofinansowanie na remont obiektu (czytaj więcej: Dofinansowanie do mostu w Cigacicach), a teraz starostwo ogłasza przetarg.

Przedmiot przetargu

Przedmiotem zamówienia jest: „Remont drogi powiatowej nr 1187F na odc. Od km 3+702 do km+188, w tym remont mostu w m.Cigacice w km 3+887 (dawniej km 3+650)”- roboty drogowo-mostowe”. W zakres prac dotyczących niniejszego przedmiotu zamówienia wchodzą: roboty drogowo-mostowe, w tym  roboty przygotowawcze, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, elementy ulic, fundamentowanie, –
zbrojenie, beton, konstrukcje stalowe, izolacje, odwodnienie, łożyska, dylatacje,
elementy zabezpieczające,  roboty rozbiórkowe, organizacja ruchu, budowa sieci zasilania oświetlenia mostu drogowego. Szczegóły dotyczące przetargu znajdziecie na stronie starostwa powiatowego: Przetarg na remont mostu w Cigacicach. Prace mają zakończyć się do 30 listopada 2021 roku.

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czy będzie choć jeden wpis mówiący, że jakby nie determinacją posła Materny to z remontu mostu nic by nie było.
    I jeszcze jedno, pieniądze na remont przyznał premier Morawiecki.

  2. Z tym Materna to nie przesadzaj. O koniecznosci remontu bylo wiadomo od dawna. Podobnie zreszta jak i przygotowaniach do niego. Widac, ze jestes z tych pisiorow, co to wszystko sobie przypisuja. Dodaj jeszcze informacje, kto ukradl ksiezyc i bedzie spokoj. Fakt, ze przybyl na protest nie czyni go zadnym bohaterem i sprawca remontu. Mam nadzieje, ze nie musiales calowac go po rekach?

  3. Niech mnie starostwo powie jak dzieci z Leśnej Góry mają dotrzeć do szkoły w Cigacicach skoro most będzie zamknięty? Łódką? 🙁

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here