Stacje przy cmentarzach w Zielonej Górze. Czy są potrzebne?

1
468
fot. Google Maps

Jacek Budziński, radny PiS, zapytał prezydenta w imieniu mieszkańca Zielonej Góry, czy jest możliwa budowa stacji wypożyczania rowerów przy cmentarzach komunalnych.

Czy pojawi się stacja wypożyczania rowerów miejskich przy cmentarzu?

Przypomnijmy, że w tym sezonie (rozpoczął się w marcu) na terenie miasta pojawiły się trzy nowe stacje i 30 rowerów, w tym 3 rowery cargo/familijne. Łącznie na terenie miasta jest 40 stacji rowerowych, ale mieszkańcy wciąż podają nowe lokalizacje. – Kolejny mieszkaniec miasta proponuje montaż roweru miejskiego obok cmentarzy komunalnych, tak aby mieszkańcy mogli tymi rowerami dojechać na groby bliskich – tłumaczył radny. Czy ta propozycja jest brana pod uwagę przez urząd miasta? – Aktualnie montaż stacji roweru miejskiego w okolicach cmentarza nie jest przewidywany. Ewentualna rozbudowa systemu będzie uzależniona od dalszej obserwacji faktycznych potrzeb użytkowników – wyjaśnia magistrat.

 

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Mam nadzieję,że pojawi się stacja na terenie starej Łężycy. Jesteśmy w mieście i chcemy korzystać z tych samych atrakcji. Ostatnia stacja znajduje się przy Os. Czarkowo.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here