Będzie sprzątanie Gęśnika. Włącz się do akcji!

2
459

– Posprzątajmy nasz śmietnik w Dolinie Gęśnika – zachęca Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta. I zaprasza w sobotę 28 kwietnia o godz. 10.00.

Sprzątanie południowych zboczy doliny

Jak wiadomo w Dolinie Gęśnika w najlepsze trwają prace związane z rewitalizacją doliny (REWITALIZACJA DOLINY GĘŚNIKA). Inwestycja związana z rewitalizacją tego miejsca nie dotyczy jednak południowych zboczy doliny przy ul. Obywatelskiej. – Do uporządkowania pozostaje samo, wyłączone z rewitalizacji zbocze, stąd nie będzie to jakieś wielkie sprzątanie. Dlatego postanowiliśmy rozszerzyć program i po sprzątaniu, lub przed, wybierzemy się na spacer po dolinie, żeby poszukać śpiewających ptaków, nauczyć się rozpoznawać ich głosów i znaleźć trochę ciekawych roślin – informują organizatorzy. A przy okazji będzie można także przyjrzeć się z bliska prowadzonej na zlecenie miasta inwestycji.

Start akcji o godz. 10 przy Orliku przy ul. Źródlanej 28 kwietnia. – Prosimy o zaopatrzenie się w rękawice, prowiant na ognisko. Bardzo mile widziane są również dzieci – wyjaśniają inicjatorzy akcji. Wydarzenie znajdziecie także na Facebooku.

Przy okazji warto także warto zapoznać się z petycją przeciwko zabudowie zbocza doliny (PETYCJA: STOP ZABUDOWIE ZBOCZA DOLINY GĘŚNIKA)

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

  1. Ręce precz od dzieci. W śmieciach są zarazki, bakterie, grzyby. Ktoś chce poczęstować tym swoje dziecko? To zapraszam.

  2. Dzieki za usuniecie koma adminie. Chcę tylko ustrzec dzieci przed chorobami pochodzenia od śmieciowego.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here