Spektakularny spadek bezrobocia w woj. lubuskim

0
256
Darmowa pomoc prawna w Zielonej Górze
fot. Freepik.com

 62 proc. spadła liczba bezrobotnych w województwie lubuskim w ciągu pięciu lat – czytamy w dzisiejszym (2 lipca br.) wydaniu dziennika Rzeczpospolita. Bezrobocie w regionie kształtuje się na poziomie 6 proc., co daje 7. pozycję w kraju. – To efekt naszych działań w zakresie rozwoju gospodarczego. Te szybujące wskaźniki świadczą o tym, że dobrze wybraliśmy priorytety: wspieranie przedsiębiorczości i rozwoju mikro i małych firm – komentuje marszałek Elżbieta Anna Polak.

Jak wynika z danych urzędu statystycznego, w maju br. w podstawowych obszarach gospodarki województwa obserwowano wzrost dynamiki w stosunku do notowanej w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 130 tys. osób, tj. było wyższe w stosunku do analogicznego miesiąca ub. roku (o 4,5%), jednocześnie nieznacznie zmniejszyło się w stosunku do poprzedniego miesiąca (o 0,1%).

Z końcem maja br. liczba bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy ukształtowała się na poziomie 22,9 tys., tj. zmniejszyła się w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,8 tys. (o 3,4%) i z majem ub. roku o 5,4 tys. (o 19,1%) .

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here