Spadł z dachu, miał otwarte złamanie ręki. Nie było wolnej karetki, pomogła policja

0
690
fot. KMP Zielona Góra

Zielonogórskie policjantki szybko, profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem zadziałały w sprawie pomocy mężczyźnie z Nowogrodu Bobrzańskiego, który musiał szybko dostać się do szpitala. Tym razem pilotowały pojazd, którym znajomy wiózł mężczyznę po upadku z dachu. Dzięki szybkiej reakcji policjantek, ranny mężczyzna szybko i bezpiecznie dojechał na miejsce, gdzie zajęli się nim lekarze.

Wiózł kolegę do szpitala

Nietypowy przebieg miała jedna ze służb pełnionych przez policjantki ruchu drogowego sierżant Darię Kramską i starszą posterunkową Wiktorię Zasimuk. Zielonogórskie policjantki miały zaplanowane działania na terenie Nowogrodu Bobrzańskiego, gdzie dbały o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolując między innymi prędkość i stan trzeźwości kierujących. Po kilku godzinach działań zgłosiły dyżurnemu, że rozpoczynają przysługującą im w służbie przerwę na odpoczynek i zatrzymały się na stacji benzynowej. W pewnej chwili do policjantek podjechał mercedesem zdenerwowany mężczyzna, który poprosił je o pomoc i pilotaż do szpitala w Zielonej Górze. Z jego relacji wynikało, że wiezie do szpitala kolegę, który spadł przed chwilą z dachu i ma otwarte złamanie ręki. Niestety w tej chwili w szpitalu nie było wolnej karetki, a mężczyźni nie chcąc czekać, postanowili natychmiast sami dojechać do lekarza.

Pilotowały samochód

Policjantki nie zastanawiały się ani chwili i od razu postanowiły pomóc mężczyznom w bezpiecznym dotarciu do szpitala. Włączyły sygnały świetlne oraz dźwiękowe i po kilkunastominutowej podróży drogą krajową numer 27, radiowóz wjechał do miasta, gdzie policjantki bez przeszkód pilotowały samochód z rannym mężczyzną aż do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po dojechaniu na miejsce jedna z nich pobiegła i poprosiła lekarzy o pomoc poszkodowanemu. Kierujący mercedesem podziękował policjantkom za zaangażowanie i pomoc, a jego kolega od razu trafił pod opiekę medyków.
Kierujący mercedesem podziękował policjantkom za zaangażowanie i pomoc w tej trudnej sytuacji. Zielonogórskie mundurowe mają satysfakcję, że dzięki swojemu zaangażowaniu, profesjonalizmowi oraz szybkości działania, kolejny raz świetnie wykonały powierzone im zadania dbania o bezpieczeństwo obywateli, bez względu na okoliczności.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here