Tablica informująca o smogu już jest. Jakie jest powietrze w mieście? (ZDJĘCIA)

3
945
fot. Janusz Kubicki fb

Tablica informująca o stanie powietrza w mieście miała pojawić się jeszcze w zeszłym roku, drobne opóźnienia przesunęły jej realizację. W końcu jednak, dziś (12.01) tablica została włączona. Jaki jest stan powietrza w Zielonej Górze?

Jest dobrze!

Tablica informacyjna o stanie powietrza w Zielonej Górze to jedno ze zwycięskich zadań w Budżecie Obywatelskim 2017. Projekt został zgłoszony przez Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta. Koszt realizacji zadania to około 110 tys. zł. Powietrze będzie oceniane w skali: Bardzo dobry, Dobry, Umiarkowany, Dostateczny, Zły, Bardzo zły. Tablica została umieszczona na parkingu przed Urzędem Miasta. – Stan powietrza w mieście jest dobry – ogłasza prezydent miasta Janusz Kubicki – Tablica multimedialna LED informująca o stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu w Zielonej Górze została dzisiaj uruchomiona – dodaje prezydent. Dane dotyczące jakości powietrza pochodzą bezpośrednio z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Na tablicy, wizualizowane będą dane z ostatniej godziny.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Elektrociepłownia już dawno nie dymi, domki jednorodzinne gazem są ogrzewane i jeszcze elektryczne autobusy będą jeździć. Jest dobrze i będzie lepiej.

  2. Czy dzięki tej tablicy poprawi się jakość powietrza w mieście? Jaki odsetek mieszkańców przechodzi lub przejeżdża obok tej tablicy? Zmarnowane publiczne pieniądze i tyle. Ale Janusz zadowolony.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here