Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w ZZUM umorzone

0
148
Centrum Biznesu ZZUM
fot. ZielonaNews.pl

Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze umorzyła śledztwo w sprawie o mobbing i pobieranie pieniędzy z kasy miejskiej spółki ZZUM.

Umorzenie śledztwa w sprawie ZZUM

– Postanowieniem z 30 kwietnia 2019 roku Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze umorzył śledztwo w sprawie podejrzenia przywłaszczenia powierzonych pieniędzy w nieustalonej kwocie na szkodę Zielonogórskich Zakładów Usług Miejskich – sp. z o.o. w Zielonej Górze wobec stwierdzenia, że czynu nie popełniono z art. 17 par. 1 pkt 1 kpk – poinformował Zbigniew Fąfera, rzecznik prokuratury w Zielonej Górze. Umorzono także śledztwo w sprawie złośliwego złośliwego i uporczywego naruszania praw pracowników, wynikających ze stosunku pracy w ZZUM. – Brak znamion czynu zabronionego z art. 17 par. 1 pkt 2 kpk – wyjaśnia Z. Fąfera. Decyzja o umorzeniu postępowania w tej sprawie jest nieprawomocna.

Były anonimy do prezydenta

Przypomnijmy, że w czerwcu 2018 roku samobójstwo popełniła księgowa ZZUM. Zostawiła list, w którym wskazywała nieprawidłowości w spółce ZZUM. W liście przedstawiła malwersacje finansowe a także wskazywała na przekazywanie pieniędzy na tzw. zbożny cel wyborów. Pisze także o znęcaniu się psychicznym i awansowaniu osób, które nie miały ku temu kwalifikacji. Opisuje także to, że była zmuszona do poboru pieniędzy z kasy a później do zwolnienia (czytaj więcej: Co było w liście księgowej?) Do rady miasta został skierowany także anonimowy list, w którym pracownicy ZZUM proszą prezydenta o pomoc, bo jak twierdzą, są zastraszani (czytaj więcej: List do prezydenta w sprawie ZZUM).  Pod koniec sierpnia pojawił się kolejny anonim (Czytaj więcej: Anonim z piątego piętra). W sprawie ZZUM odbyła się także nadzwyczajna sesja rady miasta (czytaj więcej: Radni o ZZUM). Podczas sesji wyjaśniano sytuację finansową ZZUM , KTBS i Centrum Biznesu. Teraz ostatecznie sprawę zamyka prokuratura, która uznała, że nie ma przesłanek do przeprowadzenia postępowania w tej sprawie.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here