Słabo widoczne pasy przy rondzie koło Focus Mall. „To jazda na ślepo!”

4
1828
rondo Focus Mall pasy
fot. ZielonaNews.pl

5 grudnia zostało oddane do użytku rondo na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Wrocławskiej. W dniu oddania oznakowanie poziomoe było doskonale widoczne. Teraz jest z tym kłopot. – To jazda na ślepo – alarmuje nasza Czyteniczka, pani Agata.Jazda bez trzymanki!

– Jechałam kilka dni temu przez rondo przy ul. Wrocławskiej. Istny koszmar. To jazda bez trzymanki! Pasów nie widać, nie wiadomo jak jechać – żaliła się nam Pani Agata. Podkreślała, że osoba, która często nie przejeżdża przez to rondo, może mieć kłopot z prawidłową jazdą.Niewyraźne pasy i oznakowanie

Pasy są niewyraźne, a w niektórych miejscach zupełnie niewidoczne. Rondo jest tak skonstruowane, że trudno się domyślać jak jechać. Może tu dojść do wypadku – alarmowała. Zauważyła także, że oznakowanie poziome na przejściach dla pieszych jest niewidoczne. – Pasy są źle widoczne, a wieczorową porą można je przeoczyć – informuje. I pyta: Jak to możliwe, że w tak krótkim czasie śladu po oznakowaniu nie ma? Czy miasto coś z tym zrobi?Oznakowanie jest ledwo widoczne

Po tej niepokojącej informacji pojechaliśmy na miejsce i sprawdziliśmy. Rzeczywiście oznakowanie poziome w niektórych miejscach jest bardzo niewyraźne i niewidoczne. Wiele do życzenia pozostawiają także przejścia dla pieszych. Z pytaniem o plany wobec oznakowania poziomego w tej części miasta skierowaliśmy się do urzędy miasta, ale czekamy na odpowiedź (jak tylko ją otrzymamy, to poinformujemy). Przypominamy także, że przy ul. Lwowskiej oznakowanie poziome także jest w kiepskim stanie. Magistrat zapowiadał nam, że wykonawca jest zobowiązany do poprawy oznakowania. (czytaj więcej: Oznakowanie na ul. Lwowskiej. Co autor miał na myśli?). A Wy macie problem z przejazdem przez to rondo? Porównajcie jak było zaraz po otwarciu ronda (Otwarcie ronda na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i ul. Wrocławskiej)

PODZIEL SIĘ

4 KOMENTARZE

  1. Poruszanie się po tym rondzie jest proste jak konstrukcja cepa, pasy na tym rondzie wgle nie są do czegokolwiek potrzebne więc nie bardzo rozumiem o czym pani Agata mówi..

  2. Z innej beczki. Wyjazd z galerii od ul. Lwowskiej w kierunku Wrocławskiej. Tam jest misz masz porobiony. Pasy do wyjazdu, skrętu w lewo, prawo i Bus pass jedno na drugim i dobrze jest.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here