Jak ma wyglądać ten skwer w centrum miasta? Przyjdź i wybierz!

0
511
fot. ZielonaNews.pl

Po długich konsultacjach przyszedł czas na wybór ostatecznej koncepcji na zagospodarowanie skweru przy ul. Kopernika w Zielonej Górze. (czytaj więcej: Co ma powstać na skwerze przy ul. Kopernika?)  – Pokażemy wyniki wcześniejszych konsultacji w formie wstępnych wizualizacji, tak żeby mieszkańcy mogli dokonać ostatecznego wyboru, potwierdzić, który pomysł im się podoba – tłumaczyła nam Irina Brovko, prezeska fundacji Lyada. Start w piątek, 26 kwietnia o godz. 17.00. – Pogoda będzie ładna. W ciepłej i spokojnej atmosferze porozmawiamy z Wami o skwerze. Zapraszamy i do zobaczenia 26 kwietnia na skwerze przy ul. Kopernika! – zachęca prezeska fundacji.

Wymyślmy, co tu zrobić…

To właśnie fundacja wyszła z inicjatywą zagospodarowania tego miejsca. W ramach akcji “Masz głos” udało się przeprowadzić konsultacje. Teraz czas na ich ostateczny rezultat, a potem realizację, bo jest także wstępna aprobata miejskich urzędników, by ten teren zmienić. Ale najpierw czas na mieszkańców, dlatego że właśnie zielonogórzanie mogą wybrać, jak to miejsce ma wyglądać.

Z przeprowadzonych rozmów i konsultacji wynika, że w większości mieszkańcy miasta widzą skwer jako miejsce do odpoczynku i rekreacji przeznaczone dla wszystkich, ale ze sporym naciskiem na wygospodarowanie tutaj przestrzeni dla dzieci. W pierwszej kolejności mieszkańcy chcieliby by pojawiły się na skwerze ławki (68,2%) i zieleń (64,8%). Dużym powodzeniem (48,9 % poparcia) cieszy się plac zabaw (szczegółowy wynik ankiet znajdziecie na grafikach poniżej). Teraz fundacja wszystkie potrzeby postara się uwzględnić i przedstawi propozycje zagospodarowania placu. A my jako mieszkańcy będziemy mieli możliwość wskazania, która opcja jest najciekawsza. – Już nie możemy się doczekać, by pokazać efekt naszej pracy: koncepcje powstałe po konsultacjach i warsztatach, na podstawie których wybierzemy najbardziej odpowiadające potrzebom mieszkanek i mieszkańców pomysły. Z dziećmi zrobimy kwiatki z papieru, którymi ozdobimy razem skwer. Dla dorosłych będą przygotowane leżaki – zapewnia fundacja Lyada i zaprasza w piątek o godz. 17.00 na skwer.

Publiée par Fundacja LYADA sur Lundi 25 mars 2019

 

 

 

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here