Składowisko odpadów w centrum. Co miasto na to? (WIDEO)

3
3352
fot. print screen

W samym centrum miasta, bo na terenie byłego Zastalu przy ul. Ludowej, nieopodal ul. Sulechowskiej i dworca oraz przychodni Aldemed znajduje się składowisko odpadów. – – Mieszkańcy skarżą się na odór oraz liczne stada ptaków, kotów, much, widziane były również szczury. Służby miejskie z prezydentem na czele nie zdają sobie chyba sprawy, że to może być powodem powstawania licznych chorób, skażenia środowiska oraz obniżenia atrakcyjności terenu. W bliskim sąsiedztwie (ok 100 – 200 m od składowiska) właśnie powstało duże nowe osiedle, ponadto tuż za płotem znajduje się przychodnia ALDEMED. Czy mieszkańcy, którzy zakupili od dewelopera wiedzą o sąsiadującym blisko ich wymarzonych, nowo zakupionych mieszkań składowisku niebezpiecznych odpadów. Kto dopuścił, by w centrum miasta powstało wysypisko śmieci tuż przy rewitalizowanej Dolinie Gęśnika? – mówił podczas sesji rady miasta radny Jacek Budziński.

Wysypisko śmieci w centrum Zielonej Góry. Miasto odpowiada

Jak się okazuje odpady składuje firma Eurokey Recycling Limited i posiada zezwolenie prezydenta miasta na zbieranie i przetwarzanie odpadów. – Zezwolenie obejmuje prowadzenie działalności związanej z przetwarzaniem odpadów tworzyw sztucznych ze zbieraniem odpadów złomu i odpadów tworzyw sztucznych w hali magazynowej oraz na utwardzonym placu magazynowym. Zezwolenie nie obejmuje natomiast zbierania odpadów niebezpiecznych – informuje magistrat. Zezwolenie zostało wydane po przeprowadzeniu kontroli przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Zielone Górze, który stwierdził, że instalacja do przetwarzania odpadów spełnia wymagania określone w przepisach ochrony środowiska. Dla przedsięwzięcia została wydana również decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, po zasięgnięciu pozytywnej opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim. – W związku z pismem Urzędu Marszałkowskiego informującym o magazynowaniu odpadów na dwóch działkach ewidencyjnych, poza halą magazynową, Biuro Ochrony Środowiska wszczęło dwa odrębne postępowania administracyjne w sprawie nakazu usunięcia odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania lub magazynowania. Pierwsze postępowanie zakończyło się wydaniem w dniu 16 kwietnia 2018 r. decyzji nakazującej Spółce usunięcie odpadów tworzyw sztucznych z terenu działki nr 120/88 przy ul. Sulechowskiej, sąsiadującej z halą magazynową. Termin wykonania obowiązku wyznaczono na dzień 15 czerwca 2018 r. Natomiast drugie postępowanie administracyjne w sprawie nakazu usunięcia odpadów z miejsc nieprzeznaczonych, do ich składowania lub magazynowania z terenu działki nr 120/86 przy ul. Sulechowskiej jest w toku – informuje magistrat.

Zobaczcie, jak wygląda to wysypisko z lotu ptaka. Wideo zostało wykonane przez Ruch Miejski Zielona Góra.

PODZIEL SIĘ

3 KOMENTARZE

  1. Miasto powinno dopilnować realizacji postanowień Biura Ochrony Środowiska! Bo wstyd,że wydali taką zgodę przecież to prawie centrum miasta!

  2. Oto kolejne miejsce, które zapłonie juz niedługo. Po co utylizować, lepiej pozbyć sie problemu ogniem. Firma odszkodowanie jeszcze otrzyma. Szkoda tylko środowiska i ludzi mieszkających niedaleko.

  3. Wpis w KRS Poczta Gorzów a najciekawsze są nazwiska dyrekcji … Myszka już zawisła w na Gorzowskim Plenerze Sztuki ale to mało aby mieszkańcy sie obudzili pewnie jak ZG Zapłonie to się …

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here