Skakali po samochodach w centrum Zielonej Góry

0
482
fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z I komisariatu w Zielonej Górze wyjaśniają okoliczności uszkodzenia 3 samochodów w centrum miasta. – Jeden ze sprawców został zatrzymany tuż po zdarzeniu przez policjantów ruchu drogowego. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.
Skakali po samochodach na pl. Powstańców Wielkopolskich

19 maja wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o nieznanych młodych mężczyznach, którzy skaczą po samochodach zaparkowanych na pl. Powstańców Wielkopolskich. – Najbliżej tego miejsca znajdował się patrol ruchu drogowego, którego policjanci zaledwie po kilku minutach byli na miejscu. Zatrzymali jednego z mężczyzn, którym okazał się 18-letni mieszkaniec  Zielonej Góry, znany policji i wcześniej notowany jako nieletni sprawca czynów karalnych. Badanie na obecność alkoholu w organizmie wykazało, że młody mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu – wyjaśnia rzeczniczka policji.

Uszkodzili auta. Będzie kara
Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni skacząc po samochodach uszkodzili 3 z nich. – Właściciele wycenili straty na ponad 3 tys. zł. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale jak twierdzi, niewiele pamięta z tamtego wieczoru bo był pijany. Spowodowane przez siebie straty będzie musiał pokryć koszt ich naprawy z własnej kieszeni – wyjaśnia M. Stanisławska.

18-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat, jednakże czyn został zakwalifikowany jako chuligański wybryk, co podwyższa górną granicę odpowiedzialności i może wpłynąć na ostateczny wymiar kary.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here