Separatory przy rondzie CRS. Co myślą o tym zielonogórzanie?

2
2565
fot. ZielonaNews.pl

Niedawno na rondzie przy CRS pojawiły się specjalne separtory. Dzięki nim kierowcy nie będą zmieniać pasów ruchu w niedozwolonych miejscach na rondzie. Pod postem, w którym informowaliśmy o tym rozwiązaniu, pojawiło się wiele komentarzy. Jak zielonogórzanie oceniają separatory?
Niektórzy pozytywnie…

Części komentujących takie rozwiązanie się spodobało: –  Bardzo dobry pomysł, bo do tej pory, zamiast obserwować na rondzie co się dzieje przed autem, trzeba było rozglądać się na boki czy jakaś obca rejestracja się nie zbliża, bo wtedy bankowo był wjazd przed maskę – komentuje pan Adam. Pan Michał pisze krótko: Bardzo dobrze. Pan Waldek uważa, że to dobre rozwiązanie dla tzw. niedzielnych kierowców. – Może nauczą się jeździć i nie będą zajeżdżać drogi parę razy musiałem uciekać przed takimi, co nie potrafią jeździć po rondzie – pisze Waldek. Pan Rafał także widzi pozytywy: Niby linia ciągłą lecz zawsze znajdzie się kierowca, który to zignoruje, więc takie rozwiązania na plus – komentuje Rafał

Nie do końca dobre rozwiązanie…
Część zauważa, że rozwiązanie nie do końca rozwiązuje problem: Może i potrzebne, ale teraz zajeżdżają drogę pod sam koniec pasa prawego przy wjeździe do Chynowa – zauważa pani Marta. A Pan Mariusz dodaje: Dla gabarytów chyba lekkie utrudnienie. A pan Volodya zauważa: Docelowo przydałyby się takie rozgraniczniki na środku rond, to było by super, bo jak dużo osób pisze wiele nie potrafi zająć odpowiedni pas przed wjazdem i zaczynają na zjazdach na ciągłych liniach kombinować.

A może jeszcze gdzieś?
Niektórzy zaznaczają, że podobne rozwiązania przydałyby się także w innych miejscach: Taki separator powinien pojawić się tez z drugiej strony na zjeździe na Sulechowska – komentuje pan Marcin. Pan Adam z kolei dodaje: Jeszcze przy rondzie na wysokości Przylepu by się przydało. A Stephan radzi: Separatory powinny być wszędzie gdzie są linie ciągłe, bo często przyjezdni nie umieją się poruszać na rondach przy Batorego i CRS.

Są i sceptycznie nastawieni…
Niektórzy podchodzą sceptycznie. –  Dla tych którzy nie potrafią jeździć na takich rondach to nawet separator nie pomoże – komentuje pan Szymon. Pan Damian przypomina sytuację z ronda w Kisielinie: Były w zeszłym roku koło strefy w Kisielinie wytrwały dwa. Tiry zrobiły swoje.

A niektórzy żartują: Niech separują, w końcu pandemia jest – żartuje Inspektor Kluzo.

Nasz post na Facebooku poniżej:

 

 

PODZIEL SIĘ

2 KOMENTARZE

 1. Kolejne miejsca:
  -Sulechowska między pasami ruchu w kierunku centrum na wysokości zlikwidowanego przejścia na wysokości DINO. Pozwoliłoby bezpieczniej skręcić w Strumykową jadącym od strony centrum.
  -Sulechowska między pasami ruchu w kierunku centrum przed przejściem dla pieszych przed ulicą Źródlaną. Notorycznie na linii ciągłej przed przejściem i na przejściu kierowcy zmieniają pas doprowadzając do groźnych sytuacji.
  -Trasa Północna. Na wysokości wjazdu z Batorego w kierunku Sulechowskiej. Od ronda Batorego do pasów jest linia ciągła. Notorycznie przekraczana.

 2. Zbędna inwestycja.
  Komentarz pana który napisał że kierowcy spoza Zielonej Góry mają problem z zajęciem odpowiedniego pasa jest żałosny.
  Kierowca dostaje prawo jazdy na wszystkie drogi, a nie tylko w swoim mieście 🤣
  A co pan robi kiedy niespodziewanie zamkną panu drogę bo jest remont? Niech zgadnę.. panika i lament 🤣 Ludzie ogarnijcie się !

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here