Seniorzy świętują. Był bal i wyjątkowy ślub (ZDJĘCIA)

0
415
fot. miasto zielona góra

W dniach 16-21 października obchodzimy Lubuski Tydzień Seniora. Wydarzenie objęte honorowym patronatem przez marszałek Elżbietę Polak obfituje w wiele atrakcji.

XIX Lubuski Tydzień Seniora

Już dziś rozpoczyna się XIX Lubuski Tydzień Seniora. Celem wydarzenia jest aktywizacja osób starszych i otwarcie się regionu na ich problemy. Istotnym punktem wydarzenia jest inaugurujący LTS I Lubuski Sejmik Seniorów, który pozwoli na wymianę doświadczeń, integrację środowiska lokalnego oraz podejmowanie nowych inicjatyw na rzecz osób starszych. Ponadto pozwoli to włączyć osoby starsze do realizowania polityki senioralnej w województwie Lubuskim. – Zależy nam na tym, by Radni Seniorzy opowiedzieli o swoich oczekiwaniach i zaproponowali działania, jakie powinien podejmować samorząd, by nasze województwo było regionem przyjaznym dla osób starszych – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Podczas Inauguracji Lubuskiego Tygodnia Seniora odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego  pod hasłem „Odkrywamy lubuską krainę z babcią, dziadkiem” oraz koncert Jacka Borkowskiego.

Zaplanowano wiele atrakcji

Podczas I Lubuskiego Sejmiku Seniorów, Departament Ochrony Zdrowia przygotował stoiska w holu przed Salą Kolumnową

  • Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Zielonej Górze – badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu
    MEDKOL – badanie ciśnienia, badanie poziomu cukru we krwi
  • Zielonogórskie AMAZONKI – nauka samobadania piersi na fantomie, porady i konsultacji
  • Lubuskie Centrum Ortopedii w Świebodzinie – platforma do badania obciążenia stawów biodrowych i kolanowych
  • Stoisko zdrowe Lubuskie DZ, certyfikat zdrowego Lubuszanina – mini test o zdrowiu, informacja o projekcie “Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom”.

Przed Urzędem Marszałkowskim odbędzie się również sadzenie cebulek żonkili w ramach Ogólnopolskiej Akcji Pola Nadziei. Głównym celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na los osób cierpiących i terminalnie chorych. Urząd Marszałkowski przekaże 8 tys. cebulek na rzecz hospicjum w ramach wsparcia akcji Pola Nadziei. Obrady Lubuskiego Sejmiku Seniorów rozpoczynają się 16 października 2017 r. o godz. 11 w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego.

Szczegółowy plan Lubuskiego Tygodnia Seniora.

 

Bal Seniora i wyjątkowy ślub

A za nami Bal Seniora, który odbył się w sobotę (14 października). Podczas  wydarzenia przemawiał prezydent Janusz Kubicki, ale brał również aktywny udział w zabawie. Prezydent wręczył kwiaty najstarszej seniorce Pani Weronice Balikowskiej, która ma 101 lat, natomiast wiceprezydent Wioleta Haręźlak najstarszemu seniorowi. Pan Stanisław Konopka ma 91 lat. W sobotę miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Ślub, którego udzielił prezydent Janusz Kubicki. Młoda para powiedziała sobie sakramentalne tak po szesnastu latach wspólnego życia. Ale na uwagę zasługuję fakt, iż pani Jadzia ma 94 lata, zaś pan Leszek 85. Młodej parze życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here