Kolejny inwestor poszukiwany. Co powstanie tym razem?

0
295
Darmowa pomoc prawna w Zielonej Górze
fot. Freepik.com

Rok 2018, chociaż dopiero się rozpoczął, przyniósł już kilka podpisanych umów na inwestycje. Powstanie Plac Teatralny z fontannami, sceną i wieloma udogodnieniami, a sam deptak będzie większy (czytaj: Umowa na Plac Teatralny podpisana). Ponadto, miasto zainwestowało również ponad 5 mln zł na zadanie związane z wdrożeniem e-usług do Urzędu Miasta (czytaj: Miasto wprowadza ciekawe innowacje). Rowerzystów z kolei ucieszy informacja o budowie kolejnych ścieżek rowerowych (czytaj: Kolejne 7 km ścieżek rowerowych przed nami). Miasto planuje jeszcze wiele inwestycji i ogłosiło właśnie kolejny przetarg na zadanie, które ma zostać zrealizowane w tym roku. Chodzi o ostatnie już ścieżki rowerowe.

Ścieżki będą, a co z wypożyczalnią rowerów?

W ramach zadania „Budowa infrastruktury rowerowej na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielonej Góry – Miasto Zielona Góra”, mają powstać dwa odcinki ścieżek rowerowych:
Zadanie 1 – ul. Poznańska: budowa obustronnego ciągu pieszo-rowerowego na odcinku od KM 8+195,41 do KM 8+506,41 w Zielonej Górze.
Zadanie 2 – ul. Łużycka: budowa ścieżki rowerowej, chodnika i ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Łużyckiej wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Łużyckiej i Zachodniej. Wielu naszych czytelników dopytuje się o stacje wypożyczania rowerów. Budowa ścieżek rowerowych wiąże się z tą, długo oczekiwaną przez mieszkańców, inwestycją. Miasto uwzględniło utworzenie wypożyczalni rowerów miejskich w ramach zadań, jakie mają zostać zrealizowane w tym roku. Wprawdzie terminy nie są jeszcze znane, to wiceprezydent Dariusz Lesicki mówił o innowacyjnych rozwiązaniach, o których myśli miasto w ramach zadania związanego z wypożyczalnią rowerów (czytaj: Miasto ma innowacyjny pomysł na wypożyczalnie rowerów). Niestety, żadne szczegóły nie są jeszcze znane, ale miasto zapewnia, że wypożyczalnie powstaną.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here