Za rok pojedziemy nową ścieżką rowerową z Zatonia do Nowej Soli

1
681
fot. ZielonaNews.pl

Powstanie ścieżka rowerowa łącząca Zatonie z Nową Solą. Głównym inwestorem jest powiat nowosolski, ale do inwestycje finansowo wesprą inne samorządy Lubuskiego Trójmiasta, w tym Zielona Góra.
Ścieżka rowerowa Nowa Sól – Zatonie

Wielokrotnie przyjeżdżałem na rowerze do Zatonia i miałem okazję się przekonać, że tu urywała się trasa rowerowa prowadząca do Nowej Soli. A dobrze wiem jak pięknie wygląda most w Stanach i ścieżka rowerowa „Kolej na Rower”. Dzięki brakującemu kawałkowi trasy przez gminę Otyń dojedziemy do tych atrakcji po odpoczynku w pięknym Parku Książęcym w Zatoniu. Obecny fragment przez ruchliwą drogę w Niedoradzu jest bardzo niebezpieczny – komentuje na swoim fanpage prezydent miasta Janusz Kubicki.
Zielona Góra dorzuca się do inwestycji

Koszt inwestycji to 20 mln zł. Jak informuje magistrat Zielona Góra dołoży do tego zadania 5,5 mln zł. Powiat nowosolski otrzymał dofinansowanie z programy Polski Ład w wysokości 11,7 mln zł a ze swojego budżetu dorzuci jeszcze 1 mln zł. Miasto Nowa Sól wesprze projekt kwotą ok. 3 mln zł. Swój finansowy udział będzie miała także gmina Otyń (1,5 mln zł). Inwestycję będzie realizować firma Strabag. – Za rok trasa ma być oddaną rowerzystom! – informuje powiat nowosolski.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Dużo mniejsza odległość jest z Zielonej Góry do Świdnicy a droga rowerem praktycznie niemożliwa chyba że wybierzemy drogę przez Ochle – dokładając kilka km.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here