Ścieżka rowerowa aż do Odry już powstaje (ZDJĘCIA)

0
1660

We wrześniu pojedziemy już nowymi ścieżki rowerowymi, które powstają na odcinku Zawada-Krępa-Cigacice. Inwestycja jest warta ponad 7,2 mln zł. Umowa na te ścieżki została podpisana 18 grudnia. A prace już ruszyły. – Na tę chwilę jesteśmy w trakcie kładzenia obrzeży. Prace idą bardzo dobrze – powiedział nam Andrzej Rosiński z Inwestycyjnej Grupy Budowlanej, która zajmuje się budową drogi rowerowej na tym odcinku.

7 km ścieżek rowerowych prowadzących aż do Odry

Do dyspozycji amatorów dwóch kółek będzie prawie 7 km drogi. Cała ścieżka poprowadzi od granic Zawady aż do linii Odry. W ramach przedsięwzięcia ma powstać ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej, miejsca postojowe dla rowerzystów o nawierzchni z kostki betonowej, budowa lub/i rozbudowa zjazdów na prywatne posesje i drogi wewnętrzne, budowa i/lub rozbudowa zjazdów na tereny leśne.

Ścieżka jest podzielona na dwie o roboczych nazwach Ł2 i N3.  Pierwsza z nowych tras poprowadzi od Zawady do Krępy, a druga od Zawady do Cigacic. W trasie pojawi się kilkudziesięciometrowa przerwa, dlatego że nie ma możliwości poprowadzenia drogi rowerowej w miejscu, gdzie trasa S3 prawie styka się ze starą drogą z Zawady do Cigacic.

Ścieżki wykonane zostaną na następujących odcinkach:
1. Trasa Ł2
Ul. Zawada – Szkolna w kierunku Krępy.
2. Trasa N3
– w ciągu drogi powiatowej nr 1187F
od skrzyżowania ul. Zawada – Zielonogórska z ul. Zawada – Szkolna do mostu w Cigacicach (z wyłączeniem odcinka przy zbliżeniu z drogą S3).

Termin zakończenia prac przewidziany jest do końca sierpnia.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here