Już jutro otwarcie ścianki wspinaczkowej. Darmowe wejściówki, konkursy i wiele więcej!

0
730
Designed by Freepik

Już jutro (23.02) wielkie otwarcie nowej  ścianki wspinaczkowej, która powstała dzięki wygranej w Budżecie Obywatelskim 2016. Uroczyste otwarcie obiektu będzie obfitowało w wiele atrakcji. Jakich? Sprawdź i zaplanuj swój weekend w aktywny sposób.

W miejskich górach

Klub Wysokogórski to inicjator pomysłu. Dzięki miłośnikom wspinaczki w hali MOSIR powstała nowa ścianka wspinaczkowa o powierzchni ponad 160 m2 i wysokości do 7,5 m. Ścianka jest, aż o połowę większa od poprzedniej. Zmodernizowany obiekt to 14 nowych stanowisk asekuracyjnych, które dają możliwość ułożenia nawet 30 dróg, na których jednocześnie będzie mogło wspinać się 12 zespołów. O technicznych walorach nowej ścianki wspinaczkowej pisaliśmy wcześniej (czytaj: Nowa ścianka wspinaczkowa gotowa (ZDJĘCIA)). Podczas uroczystego otwarcia obiektu, na gości będzie czekało wiele niespodzianek. Zaplanowano m.in. pokazy wspinaczkowe, turnieje sprawnościowe, konkursy dla dzieci i dorosłych. Będzie można również wygrać gadżety klubu Wysokogórskiego i darmowe wejściówki na ściankę. Ponadto podczas imprezy będzie można uczestniczyć w spotkaniu z himalaistą Witoldem Szylderowiczem, zdobywcą ośmiotysięcznika Gaszerbrum II, który opowie o wspinaniu się na wysokości.

Nazwij ściankę i zgarnij nagrodę!

Klub Wysokogórski ogłosił również konkurs na nazwę nowej ścianki wspinaczkowej. Na stronie wydarzenia można zgłosić propozycje.
Propozycję będzie można podawać również podczas oficjalnego otwarcia, gdzie zostaną udostępnione formularze do wypełnienia. Przewidziane są nagrody!

Plan imprezy:

11:00 Uroczyste otwarcie ścianki
11:30 Pokaz wspinania w wykonaniu Klubowiczów
11:45 Turniej wspinania dla najmłodszych
od godz. 12:30 konkursy dla publiczności – zręcznościowe i z wiedzy o tematyce górskiej
w godzinach 14:00 – 18:00 otwarte wspinanie na nowej ściance!

Kiedy i gdzie?

  • 24 lutego, godz. 11.00
  • Hala MOSIR ul. Urszuli 22, Zielona Góra

Więcej informacji na stronie organizatora.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here