Samorząd województwa przeznacza 900 tys zł. Dla kogo?

0
191
Wydział Lekarski w Zielonej Górze
Designed by Freepik

Urząd Marszałkowski wspiera studentów medycyny na wiele sposobów. Tym razem radni województwa zabezpieczyli 900 tys. zł w budżecie, na wsparcie dla studentów kierunku lekarskiego.

Pieniądze dla przyszłych lekarzy

Na terenie województwa lubuskiego brakuje lekarzy. Zarząd zdecydował się uzupełnić braki kadrowe, proponując przyszłym lekarzom stypendia. Warunek jest jeden, muszą zadeklarować chęć pracy w lubuskich lecznicach – Pomoc materialna adresowana będzie do studentów szkół wyższych, którzy zadeklarują, że niezwłocznie lecz nie później niż rok po ukończeniu studiów i odbyciu stażu podyplomowego, podejmą zatrudnienie w podmiocie leczniczym, dla którego jednostką tworzącą jest samorząd woj. lubuskiego – informuje Urząd Marszałkowski.

Stypendium będzie przyznawane na okres 9 miesięcy tj. od 1 października danego roku kalendarzowego do 30 czerwca następnego roku kalendarzowego. Wysokość pomocy materialnej wyniesie 2 tys. zł miesięcznie. O wsparcie będą mogli ubiegać się studenci III, IV,V lub VI roku studiów.

Bardzo potrzebujemy lekarzy. Chcemy, żeby przyszli absolwenci u nas pracowali i tutaj realizowali się zawodowo i prywatnie – skomentowała marszałek Elżbieta Anna Polak.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here