Samochód zastępczy z OC sprawcy – jak możemy go uzyskać?

0
53
fot. materiały prasowe

Wypadek czy stłuczka to nieprzyjemne zdarzenie na drodze, niemniej jednak każdemu z nas może się przydarzyć. Jeżeli nie jesteśmy winni zaistniałej sytuacji, a pozbawiła nas ona istotnego środka transportu, możemy wnioskować o wydanie auta zastępczego płatnego z OC sprawcy. W jaki sposób to wyegzekwować i komu powinniśmy zgłosić taką chęć w pierwszej kolejności? O czym pamiętać przy korzystaniu z samochodu zastępczego? Gdzie szukać informacji i pomocy w przypadku, gdy ubezpieczyciel nie zechce w pełni wywiązać się ze swojego obowiązku?

1. Samochód zastępczy po stłuczce – dlaczego warto się o niego postarać?

2. Samochód zastępczy z OC sprawcy – jak go wyegzekwować?

3. Wynajem samochodu zastępczego – na co zwrócić uwagę?

4. Auto zastępcze po wypadku – gdzie szukać wsparcia?

Samochód zastępczy po stłuczce – dlaczego warto się o niego postarać?

Chociaż stłuczka jest sytuacją, w której zdecydowanie nie chcemy się znajdować, czasem jednak mamy pecha i musimy zmierzyć się z jej wystąpieniem. Jeżeli to my jesteśmy osobą poszkodowaną i nasze auto zostało uderzone, możemy wnioskować o przyznanie samochodu zastępczego opłaconego z OC sprawcy. Dzięki temu nie pozbawiamy się środka transportu na czas naprawy naszego pojazdu, nadal mamy pełną swobodę działań na co dzień, ale również nie musimy sami ponosić kosztu wynajęcia we własnym zakresie. Aby jednak tak się stało, powinniśmy dopilnować kilku istotnych rzeczy, które pozwolą nam skorzystać z podobnej opcji. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: ocsamochodu.pl/ranking-towarzystw-ubezpieczen-komunikacyjnych.

Samochód zastępczy z OC sprawcy – jak go wyegzekwować?

Pierwszą rzeczą, o jakiej powinniśmy pamiętać, jeżeli interesuje nas auto zastępcze z OC sprawcy jest zgłoszenie tego faktu ubezpieczycielowi przy okazji informowania o zaszłym zdarzeniu i szkodzie z niego wynikającej. Kolejnym etapem jest skorzystanie z auta zastępczego, które udostępni nam warsztat, do którego zgłosimy się z naprawą własnego auta lub wybranie wypożyczalni, jakiej pojazd planujemy zamówić na ten czas. Warto pamiętać jednak o tym, że ubezpieczyciele posiadają określone stawki za wynajem samochodu określonej klasy, w związku z czym warto sprawdzić je przed podjęciem decyzji – dzięki temu nie będziemy musieli dopłacać później do każdej doby ponad limit.

Wynajem samochodu zastępczego – na co zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujemy się wynająć samochód zastępczy z OC sprawcy warto pamiętać, że przysługuje nam on nie tylko na czas naprawy, ale także podczas sporządzania jej kosztorysu, sprowadzania niezbędnych części i tak dalej. Pamiętajmy, że zwrot środków za wynajem auta zastępczego nastąpi dopiero wtedy, gdy faktycznie poniesiemy koszty związane z naprawą naszego własnego. Jeżeli jednak jakiś indywidualny środek transportu jest nam potrzebny na co dzień do pracy i nie możemy bez niego funkcjonować, postaranie się o przyznanie pojazdu zastępczego jest jak najbardziej w naszym interesie i powinniśmy skorzystać z tego prawa.

Auto zastępcze po wypadku – gdzie szukać wsparcia?

Pierwszą osobą, która powinna wesprzeć nas w tym, aby otrzymać samochód zastępczy jest oczywiście nasz ubezpieczyciel. To jemu w pierwszej kolejności, przy okazji zgłoszenia szkody, przekazujemy taką potrzebę. Jeżeli jednak zdarzy się, że napotkamy trudności w wyegzekwowaniu tego prawa lub zaoferowane nam auto będzie niższej klasy, niż nasz własny samochód, możemy skorzystać z pomocy specjalisty i zawalczyć o swoje. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.ocsamochodu.pl/.

 

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here