Salon jak z okładki magazynu. Co zrobić, aby nadać wnętrzu blasku?

1
95
fot. materiały prasowe

Współcześnie istnieje multum możliwości, w których odkryć można prawdziwą inspirację, jeśli chodzi o urządzanie własnych pomieszczeń. Centrum każdego domu praktycznie od samego początku był salon – to do niego zapraszano się gości, siadano przy stole, biesiadowano lub przeprowadzano poważne rozmowy. Do dziś ta idea przetrwała, a sam salon zyskał również przydomek najlepiej urządzonego miejsca w wielu domostwach. Wszystko przez fakt, że jest on właśnie wcześniej wspomnianym miejscem spotkań całej rodziny. W nim zacieśniają się więzi i czas upływa na rozmowach, często grach lub oddawaniu się codziennym przyjemnością.

Klasyka czy może odrobina nowoczesności? Meble jako element dekoracyjny

Podczas projektowania wnętrza odpowiedni dobór mebli jest jednym z najważniejszych elementów, które mogą nadać pomieszczeniu całkiem nowy charakter. Do wnętrz klasycznych polecane są przede wszystkim drewniane elementy, które świetnie odnajdują się właściwie w każdym stylu: od wcześniej wspominanego klasycznego, aż po nowoczesny i bardziej zakrawający o elektroniczny. Drewniane stoliki to znakomity dodatek, który do dziś cieszy się popularnością w gronie projektantów wnętrz. W zależności od tego, jaki styl obierzemy za swoistą inspirację główną, musimy skupić się na tym, aby w każdym elemencie przemycana była choćby szczypta danego typu aranżacji. Na przykład do wnętrz o charakterze stylu śródziemnomorskiego musimy wstawić meble jasne, kolorytem przywodzące na myśl piasek na plaży i uliczki miasteczek turystycznych, które mają w sobie coś prawdziwie magicznego. Jeżeli pokój lub całe mieszkanie urządzone ma być w popularnym stylu loftowym, strzałem w dziesiątkę będą nowoczesne meble w typie industrialnym, łączące ze sobą drewniane elementy z czarnymi, połyskowymi nogami. Kiedy marzy ci się pójście całkowicie w przyszłość, salon można ozdobić niesamowitymi meblami o błyszczących częściach i ciekawych kształtach (meble na specjalnych czterech nóżkach czy czarne komody, które przypominają meble niczym nie z tego świata polecają się w tej kwestii do zakupu). To, jaką drogą podążysz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie samego!

Jak szukać by nie zwariować? Poszukiwania odpowiednich sklepów meblowych

Jeżeli już wybraliśmy styl, w którym chcemy urządzić nasze mieszkanie, czas znaleźć odpowiedniego dystrybutora mebli. Współcześnie profesjonalne sklepy obfitują w rozmaite typy mebli, które dostosować można nawet do kilku różnych aranżacji. Warto śledzić oferty od renomowanych sprzedawców, wśród których między innymi znajduje się Sandow, posiadający w swoim asortymencie całą gamę funkcjonalnych mebli (nie tylko do salonu!). Dodatkowo produkty określane mianem dostępnych „od ręki” mają krótki okres oczekiwania na otrzymanie zamówienia. Nie czekaj więc nawet minuty dłużej – już teraz zadbaj o swój salon i urządź go w stylu, jaki ci się tylko podoba. Zakupione przez ciebie meble z pewnością będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę – szczególnie, jeśli będą to meble od sprawdzonych producentów. Takowe służyć mogą przez lata, zachowując swój znakomity stan!

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem najłatwiej osiągnąć elegancki efekt klasycznymi formami i neutralnymi kolorami. Ja mam prawie całe mieszkanie w szarościach, w tym klasyczną sofę z gala collezione tak moim zdaniem najbezpieczniej i ładnie 🙂

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here