Sąd zdecydował: Za bestialskie zabicie jeży pójdzie do więzienia

0
684
fot. KMP Zielona Góra

Jest wyrok w sprawie Przemysława P., który okrutnie uśmiercił 12 jeży w lipcu ubiegłego roku. Mężczyzna został skazany na półtora oku bezwzględnego więzienia (czytaj więcej: To on bestialsko zabił 12 jeży (ZDJĘCIA) )

Sąd zdecydował, że Przemysław P. za bestialskie potraktowanie 12 jeży trafi do więzienia na rok i 6 miesięcy. Mężczyzna przyznał się do winy i twierdził, że nie wie dlaczego z takim okrucieństwem potraktował zwierzęta. Jak tłumaczył miał być pod wpływem narkotyków i alkoholu.

Przypomnijmy, że pierwszy spalony jeż został znaleziony 4 lipca 2018 rano na ul. Anny Jagiellonki. Biedne zwierzę jeszcze żyło i zostało odwiezione do kliniki weterynaryjnej, ale nie udało się go uratować. Kolejnych 9 martwych jeży (5 dorosłych osobników i 4 młode) mieszkańcy osiedla znaleźli 9 lipca ul. Zamoyskiego obok jednej z działkowych altanek. Martwe zwierzęta zostały przekazane weterynarzowi, który przeprowadził sekcję zwłok. Kolejne dwa spalone jeże znalezione zostały 15 lipca w centrum miasta obok Pl. Piłsudskiego. Policja szybko namierzyła sprawcę.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here