Są zarzuty dla sprawców pobicia w dyskotece w Zielonej Górze

0
1429

Zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie pobicia dwóch mężczyzn, do którego doszło w jednym z lokali rozrywkowych w centrum miasta. Już w kilka godzin po zdarzeniu policjanci ustalili dane sprawców, którzy następnie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty pobicia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Bójka w dyskotece w centrum Zielonej Góry

– Do zdarzenia doszło 21 stycznia br. przed godz. 5.00. Wtedy to dyżurny Komendy Miejskiej policji w Zielonej Górze został powiadomiony o tym, że w jednej z dyskotek w centrum miasta doszło do bójki. Dyżurny na miejsce od razu skierował patrol policji. Policjanci zastali na miejscu dwóch pobitych mężczyzn, którym załogi karetek pogotowia udzielały pierwszej pomocy – informuje Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.  Obaj mężczyźni mieli stłuczenia głowy i podejrzenia złamania nosów, jeden z nich także wybity ząb, a drugi podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Decyzją lekarzy trafili na dalsze badania do szpitala. Policjanci natomiast ustalili dane świadków zdarzenia i poinformowali pokrzywdzonych o możliwości złożenia zawiadomienia o przestępstwie .

– Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli monitoring z lokalu. Ustalenie danych osób biorących udział w pobiciu – prawdopodobnych sprawców, zajęło policjantom służby kryminalnej, zaledwie kilka  godzin. Okazało się, że to trzej mieszkańcy Zielonej Góry w wieku 28 – 40 lat.  Osoby te za pośrednictwem swojego adwokata poinformowały, że zgłoszą się dobrowolnie na przesłuchanie do komendy miejskiej – informuje Barska.

Policjanci przedstawili sprawcom zarzuty pobicia dwóch mężczyzn, a poprzez to  narażenie pokrzywdzonych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia i przesłuchali w charakterze podejrzanych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Zero tolerancji dla agresji

W maju i listopadzie ub. roku odbyły się dwa spotkania pod hasłem „Zero tolerancji dla agresji” zorganizowane przez Prezydenta Miasta Zielona Góra i Komendanta Miejskiego Policji oraz przedstawicieli prokuratury z właścicielami największych zielonogórskich klubów nocnych. Celem spotkania było wspólne wypracowanie rozwiązań, które mają  poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w lokalach. Spotkania te były efektem tragicznego pobicia klienta w jednym z lokali w centrum miasta. Jednym z głównych ustaleń podczas tych spotkań była konieczność zatrudniania profesjonalnej obsługi i pracowników ochrony, którzy właściwie będą interweniować wobec agresywnych, awanturujących się klientów – tonować przejawy agresji, a nie doprowadzać do jej eskalacji. Bardzo istotnym elementem, o który mieli zadbać właściciele lokali, jest właściwej jakości monitoring oraz kamery zainstalowane w strategicznych miejscach. Podniesiona też była w dyskusji kwestia odpowiedzialności karnej osób, które utrudniają prowadzone przez Policję postępowania. Ważne było uświadomienie wszystkim, że bezpieczeństwo to wspólna sprawa i brak konsekwencji wyciąganych wobec osób, które zakłócają porządek publiczny prowadzi do eskalacji takich zdarzeń. W lutym (15 lutego br.) odbędzie się zaplanowane podczas tych spotkań szkolenie dla pracowników ochrony lokali.

PODZIEL SIĘ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here