Są pieniądze na drugi etap Trasy Aglomeracyjnej. Którędy będzie przebiegać?

1
1264
fot. ZielonaNews.pl

–  Uzyskaliśmy kwotę 65 mln zł na budowę drugiego etapu Trasy Aglomeracyjnej. To będzie droga, która będzie przebiegała od Trasy Północnej w kierunku os. Zacisze. Przy torach będzie szła. Przetarg został zaplanowany na 4 kwartał bieżącego roku, a realizacja na lata 2023 – 2026 – tłumaczył prezydent miasta Janusz Kubicki. Trasa Aglomeracyjna połączy się z obwodnicą zachodnią. I w dalszej perspektywie ma być elementem większego układu drogowego.

Trasa Aglomeracyjna (etap II) stanowi przedłużenie planowanej zachodniej obwodnicy Zielonej Góry. Zachodnia obwodnica ma (w przyszłości) połączyć Zieloną Górę z Sulechowem. Teraz Zielona Góra otrzymała bezzwrotnego dofinansowanie w wysokości 65 mln zł. Szacowany koszy całej inwestycji to 80 mln zł. – Chcemy by można było z Trasy Aglomeracyjnej dojechać aż do Sulechowa nowym rozwiązaniem komunikacyjnym, które zostanie wybudowane, które ominie wszystkie miejscowości, które znajdują się na tej drodze. Będą obwodnice tych miejscowości, żaden ruch nie zostanie przeprowadzony przez te tereny – tłumaczył prezydent.

To duży sukces zielonogórskiego samorządu.  To pokazuje, że pieniądze z Nowego Ładu trafiają przede wszystkim do mieszkańców – powiedział Marek Ast. Z kolei poseł Jerzy Materna dodał: Mam nadzieje, że te środki będą dobrze wykorzystane. A Kazimierz Łatwiński skomentował: Te decyzje zapadły po dziesiątkach spotkań. Wojewoda Dajczak nie krył zadowolenia: Mogę być dumny, że jestem przedstawicielem rządu w naszym województwie, rządu, który tak bardzo dostrzega potrzeby wszystkich miejscowości, wszystkich małych miasteczek oraz miast.

PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here